Oprava APC Back-UPS 300

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#31 Příspěvek od jandu »

A vieš v akej polohe máš prepínače XFER1, XFER2?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od cigarkow201 »

jestli to jsou ty vzadu tak mam vsechny smerem dolu prepnute.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od Nakadah »

Zadni prepinace ale slouzi jenom k nastaveni u jakeho poklesu napeti se ma prepnout na zalohu. Uvnitr jsou uz jenom trimry pro nastaveni napeti, frekvence, RDS adj. a XREF V. RDS adjust nastavuje sirku vystupniho impulzu, co sem zjistil tak z tehle jednoduchych UPS leze obdelnik s mezerou. Takze kdyz se to s nastavenim RDS prezene tak to muze odnest koncovy stupen. Vic uz sem toho nezjistil.

Jelikoz proste nemam TrueRMS k dispozici, ani osciloskop, tak me z nouze napadlo zmeri max spicku napeti co z toho leze. V siti je to 325V. Proste sem pouzil diodovy mustek a elyt 400V. Na siti merim pak na stejnosmernem rozsahu 315V, menic s modifikovanou sinusovkou ukazuje 305V ale tahle UPS vystreli po prepnuti na 395V! Tak sem z toho jelen...Odporova zatez (zarovka 25W) vykazuje stejnou svitivost jako na sitove napeti.

Kazdopadne by se ta UPS mela serizovat se zatezi. Nak

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od cigarkow201 »

A jak je to stim nabijenim baterie jak jsem psal kdyz vypnu vypinac nameril jsem 23V a kdyz se zapne tak 15V coz me prijde dost na udrzovani tech gelovek. Mam tam neco spatne nebo se da i to babijeni nastavit?

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#35 Příspěvek od Nakadah »

Musis to zmerit pri pripojene baterce, nechat to zapnute a a druhy den zmeris napeti baterie. Float napeti pro ty VRLA by melo byt 13,5-13,6V myslim. Jinak tam bez HW upravy moc nenastavis, nabiji se to pomoci napetoveho stabilizatoru myslim LM317T (je schovany v tom cernem plechovem chladici). Napeti co z nej leze urpavit jde, musis vymenit rezistor ktery urcuje OUT napeti za jinou hodnotu. Ktery to je presne nevim, musis prostudovat zapojeni desky. Nak

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Alebo pripoj bateriu cez odpor, potom nemusis cakat, na ake napatie sa bateria nabije.

Uživatelský avatar
Karel99
Příspěvky: 51
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#37 Příspěvek od Karel99 »

Pánové taky jsem měl dotaz ohledně UPS 300 ale skončilo to tím, že mi 6.8. MIRA A poslal schéma. Jsem jen starej autoelektrikář co umí jen auta bez elektroniky a tak si nevím rady. Prosím tedy jde tato UPSka nahodit bez připojení k síti? Při připojení k síti a vytažení to začne běhat ale potřeboval bych to na montáž např. na pole kde zásuvka není. Dík za radu Karel.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od cigarkow201 »

No prave jsem myslel ze take staci zapnout vypinac az pak jsem zjistil ze to musi bejt v siti asi by to slo nejak oblafnout jak jsem si stim hral ale stejne to dlouho nevydrzi behat na tu baterku i kdyz je dobra nevim na co to chces pouzivat na to pole.

Uživatelský avatar
Karel99
Příspěvky: 51
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#39 Příspěvek od Karel99 »

Jednou se na bagru co stál na poli poškodil svazek asi 20ti kabelů. A bylo potřeba je napojit samo že jsem potřeboval pistolovou pájku tak jsem měl UPS 650 a tam to není problém dám na baterku v autě zapnu a jede.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#40 Příspěvek od cigarkow201 »

Zkousel jsem to a kdyz se na rezistor R73 na tu stranu pred tranzistorem Q12 se dotkne prez zarovicku +12 V preplo me to a vyrabelo proud bez site. takze to nejak oblafnout pujde.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#41 Příspěvek od jandu »

Nakadah píše:Musis .....prostudovat zapojeni desky.... Nak
a schémy.

Jedná sa o zapojenie s niekoľkými ochrannými obvodmy /nepoznám všetky/ - a ak nepoznáš funkcie jednotlivých obvodov, nesprávnym zásahom spustíš lavínu a odrovnáš všetko.

Ako som písal - sám nepoznám všetky fcie. Ale existuje možnosť preskúšania činnosti zdroja /a jeho núteného spustenia/ iba s pripojenou batériou - bez pripojenie k sieti a jej výpadku, rovnako ako možnosť nastavenia výst.napätia - ale iba ak si si istý, že vieš, čo robíš.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#42 Příspěvek od Nakadah »

Cigarkow dobry :) Ja teda na tyto ucely pouzivam invertor. Tyhle UPS nejsou delany na delsi provoz - chladice mosfetu jsou prtave a rychle se prehreji. I to trafo samotne bylo za chvilku hodne horke. A to sem nejel na plny vykon coz je jenom 180W pro model BK300MI. Vzdyt ta 7Ah baterka pri plne zatezi ma vydrzet jenom asi 5minut. To je asi tak cas nez se to uplne prehreje :) ale tak kdyz je nouze, da se pouzit. Nak

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#43 Příspěvek od cigarkow201 »

take si rikam ze to je na tohle nanic tohle je stavena pro pocitac aby pri vypadku si clovek stihl zalohovat data a i se neposkodil pocitac pri tvrdem vypnuti.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#44 Příspěvek od jandu »

Tento zdroj je predurčený iba na korektné ukončenia práce bežného PC. Zavrieť a rýchlo uložiť rozpracované úlohy a korektne PC vypnúť. Nič viac.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“