Problém pri inštalácii Win.XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#16 Příspěvek od tiktak1953 »

p32 píše:
hakamusai píše:
p32 píše: Co je to podle tebe ten "lifetime" ?
Konec životnosti disku?
Opravdu ? Já tady mám např. 3 kousky 30 GB e jejich "lifetime" je zatím asi neomezená, prostě fungují stále. Takže konec to asi nebude, že ? :lol:
p32 neber to tak dramaticky ,co napisal lopez.Fakt je ten ,ze roky cloveka a roky HDD sa nemozu porovnavat.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#17 Příspěvek od dvorak »

Po projetí Kasperskeho to najde několik virů a pak ohlás, že kontrola nemůže být dokončena.
Zkusím ten Linux, i když s ním nemám žádné zkušenosti.
Za to, že jsem někomu vlezl do vlákna, se omlouvám - nechtěl jsem zakládat vlákno nové, když toto také o WINDOWS XP pojednává.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#18 Příspěvek od serviceman »

Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#19 Příspěvek od dvorak »

Vyřešil jsem to přeinstalací WINDOWS XP, předtím jsem si pomocí programu Bitdefender Rescue CD stáhl vše potřebné - díky . 10 let strý PC zas chodí jako dříve.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Dobre si urobil.Ten tvoj PC uz potreboval vymazat a nacerpat novu krv.Mne sa uz dvakrat stalo ked som stiahol Google Chrome 30, tak PC nie a nie ist.Po odinstalovani 30-ky a stiahnuti ineho GCH PC zase isiel OK.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#21 Příspěvek od dvorak »

Už jsem se lekl, že jsem to přechválil. Dnes dopoledne najednou PC se sám asi na půl minuty zapnul a hned zase vypnul (windows zřejmě ani nenaběhly). Zajímavé, že se to stalo krátce potom, co žena otevřela okno v těsné jeho blízkosti, dost možná že při tom zavadila o klávesnici . Já jsem raději vypnul hlavní vypinač na skříni PC, po asi 2 hodinách (okno již bylo zavřené) jsem ho normálně zapnul a vše je zatím OK. Je to možné ? Někde jsem se dočetl, že chyba může být např. v nastavení systému - PS 2 (klávesnice) , má být nastaveno na disabled.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#22 Příspěvek od serviceman »

Tady je o tom článek.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#23 Příspěvek od tiktak1953 »

Ten problem samovolneho zapnutie PC som tu aj ja riesil asi pred pol rokom ,ale sa to nevyriesilo,tak ho do teraz vypinam zo sieti.Mne sa zdalo ze to sposobil switch power,vymenil som a nepomohlo.Tento clanok od servicemana som este neprecital,lebo vcera a dnes som mal doma dvoch zaujemcov o hodinarsky kurz .Ked som im ukazal zopar veci co vyrabam,niektore veci co som dal aj sem na forum,tak ....... V cechach je velmi velky zaujem o zbierky vsetkych znaciek hodin.hlavne znacky PRIM!Tiez je tam z tych zberatelov hodin velikansky zaujem o zakladne hodinarske kurzy!Ak ma niekto zaujem ,dam mu link na to hodinarske forum.Nahovarali ma ,aby som ja prisiel k nim a tam urobil napr.dvoj ,štvor dnovy kurz.Nje je to zly napad,aspon by som si pozrel neake české mesto.Isiel by som najskor niekde sem: Praha,Plzen,Cesky Krumlov.Vrchlabi,Náchod,Hradec Kralove,Ostrava.Brno.Liberec .V uvahu pripada uz len Februvar.Ak by niekto velmi z EB chcel (najlepsie dvaja)nech sa ozve.Tu doma u mna (ked sa dohodneme na datume ),je to pre mna vyhodnejsie. Nikoho nenahovaram,ani si nerobim reklamu,berte to tak.Mozete to aj vymazat,ak to niekomu prekaza.Dal som sem to len preto ,lebo ti ludia boli nadmieru spokojni.Sorry,Cav.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od robo »

Kdyz by ses stavil do Brna tak zajdem na skopek a pokecame. Z Brna je na EB dost schopnych lidi. Ze by jsme udelali srazik EB :)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#25 Příspěvek od tiktak1953 »

Robo,mam tolko ziadosti o kurz, ze si nemozem dovolit ist niekde si len tak pokecat.Ked by bol riadny,vazny zaujem nieco sa o oprave hodin naucit,tak sa mozeme o tom potom bavit.Aj teraz mam doma dalsiu velmi dobru navstevu,keby si pocul tie keci z vojny,svadby,atd .tak by si,ste zavideli.Len som odskocil pozriet do peci,a na PC ci zase niekto moju ponuku ne...... ! Dobehni,mozno ze sa do vtedy nerozideme.Pijeme cervene vinko ktore vyhralo v okrese,v okoli prve ceny.Aj ti co dnes odysli nieco sa naucili.Lenze, hodinarom sa clovek stava az po min.10 rokoch praxe. Ti na tom nemenovanom (chronomagforum.cz( fore si myslia ze ked hodinky rozoberua zlozia su uz hodinari.Bez dobreho majistra sa sam nenauci nic!Na tom fore su ponuky za 150 hodin niekolko mes.kurzu je cena 20 000korun. Ja tu vam v pripade velmi vazneho zaujmu ponukam kurz iba za cestovne,pokial by ste mi zabezpecili jednoduche celodenne obcerstvenie a noclah v domacnosti . Prekaza mi akurat fajcenie.Ak niekto nieco bude chciet,zajtra mozem odpovedat.Cav
Este dodam ,ze zo zdravotnych dovodov(exzemy na cistiace cemikalie hodin( mam zakazene robit s hodinami.Zijeme z 300€ traja,tak si nemozem hradit tieto naklady co ziadam.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#26 Příspěvek od dvorak »

Děkuji za ten odkaz , ale nejsem bohužel v angličtině moc zdatný, přeložil jsem to jen strojově na googlu.
Dnes opět PC sám naskočil, tentokrát v 06.30 hod v době, kdy byl v místnosti klid, žádné otevřené okno, kabel od internetu připojen nebyl. Nejdřív to hned po několiika vteřinách spadlo, následně znovu zaplo a PC normálně naběhl včetně windows.
Jak jsem si přečetl, může být špatně nasraven BIOS (např. WAKE ON LAV, SOFT-OFF BAY POWER BUTTON a pod.)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#27 Příspěvek od tiktak1953 »

Robo,ozval si sa prvy,takze len ak mas, ma niekto z BRNA (aj viaceri naraz,viac o tom dohodneme potom cez SKYPE)vazny zaujem o ten kurz ozvy-te sa,ked nie napis ze nie ,aby sa mohli prihlasit dalsi vazni zaujemci z ineho mesta.Cav

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od robo »

Ja to myslel jen jako neformalni posezeni v putice, posedet a poklabosit o zivote. Kdyz bys jel pres Brno. Hodinky opravovat nehodlam takze se kurzu neucastnim.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#29 Příspěvek od tiktak1953 »

robo ,cenim si tvoju ponuku,lebo takych ako ty a ja co stale niekomu hocikedy pomaham je uz na svete malo.V Brne som bol asi 10 X,trocha ho poznam.Takze ,ak niekto este ma zaujem z EB tak moze napisat.Kto si pozrel to forum českých zberatelov hodin(chronomagforum)tak mohol vydiet ,aky zaujem je tam o taky kurz ,a co by ho to stalo,a nemaju skoro ziadne sance na taky kurz niekde istJa,hocikto z hodinarov by som sa tam mohol roztrhat.Tam som preto verejnu ponuku tuto zimu nedal.Mimo fora ,pokial som videl ,ze ho to velmi zaujima ....... Cav.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#30 Příspěvek od dvorak »

Zdá se, že to samospouštění zmizelo. Nastavil jsem v BIOSU jako první HDD a zakázal restart při chybě. Nevím, jsetli to s tím souvisí ...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“