Sháním někoho na opravu zásuvkového elektroměru

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Ty watmetry jsou určeny jen pro orientační změření příkonu nějakého spotřebiče, popř. změření spotřeby za určitou dobu, třeba týden či měsíc. Tam ta vlastní spotřeba až tak nevadí.
Ale nechápu, proč měřit spotřebu v každé zásuvce, když se stačí podívat na hlavní elektroměr.
O tom "spořiči" a ostatních ptákovinách nemá cenu ani mluvit.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#17 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji, Vy jste odborník, vidím i hlavní moderátor- závěr jsou ty krámy všechno nanic- já jsem chtěl měřit- kolik spotřebuje za rok třeba lednice, kolik počítač, kolik televize atd. a píšu si to, bohužel i ty vlastní spotřeby to se neovlivní- a mám ještě aj spínací zásuvky- ty mají taky vlastní spotřebu no nic děkuji Vám :( :(

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Hele Kocoure - když se vrátím k těm Tvým elektroměrům - Ty si jako myslíš, že za tu cenu, co tu prodavali v jednom E-shopu (250KČ) se jako bude řešit nějaká opravitelnost? kdybych moc chtěl, tak vezmu jakejkoliv "odhadometr" co prodávají jako měřič spotřeby a porovnám jeho naměřené hodnoty s kleš´tovým multimetrem. Tento multimetr (METRA PK 435.1) totiž umí souběžně měřit napětí a proud a z výsledkama "operovat". Změří i fázový posuv. Věřím tomu, že ty měřiče budou dost kecat hlavně v režimu nízkých odběrů a při zátěži indukčnosti (motory, trafa).
To, že dva měřiče za sebou ukazují jiný hodnoty je tím, že ten měřič musí taky "z něčeho žít", takže si zobne nějakej ten wattík. Napájí se přes kondenzátor a napětí se sráží povětšinou zenerovou diodou. Takže si zkus předřadný kondenzátor (varianta X2) změřit a a vyměň ho, pokud ukazuje menší hodnotu.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#19 Příspěvek od Radovan-kocour »

Ne tak to jak píšete asi neopravovat, a taky mě odradila ta vlastní spotřeba- tak je tedy nějaký elektroměr- co nemá vlastní spotřebu?, A jak to teda udělat, aby ten elektroměr měl co nejmenší vlastní spotřebu? A jak se tedy dá úplně přesně změřit kolik ten elektroměr má vlastní spotřebu?
A je pravda, že i ten oficiální elektroměr cejchovaný, které máme nainstalované před hlavními jističi a odečítají nám z nich firmy co prodávají elektřinu-tak mají taky vlastní spotřebu?? Mě bylo řečeno že mají
:( :(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

"Zadarmo" se ti nic točit nebude (leda perpetum-mobile) - a kdo to zaplatí je snad taky jasné 8O
A že platíš (nemalý!) "paušál" jen za pitomý hl. jistič tě nes*re?
Zruš el. přípojku, sviť petrolejkou, per v neckách a "ušetříš" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#21 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vidíte jakej jsem vůl, ten měsíční poplatek za příkon- to mě vůbec nenapadlo :( :( Děkuji Vám za upozornění :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Kdyby jsi chtěl, aby se spotřeba elektroměru neprojevila, musíš ho napájet z baterie.. Problém není ve velikosti odběru. Měřák se dá vyprojektovat, aby v případě použití LCD displeje měl co nejnižší odběr. Problém je v tom, že nejjednodušší varianta, jak napájet zařízení z elektrovodné sitě je použití předřadného omezujícího prvku (kondík, odpor), a zenerové diody. Zdroj musí být navržen tak, aby byl schopen uživit zařízení v době nejvyššího odběru (u spínacích hodin seplé relé), Proto musí být proud zenerovkou dost vysoký a zenerka musí mít vysoký povolený strátový výkon.. (co nespotřebuje zátěž, propálí zenerova dioda)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#23 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám za vyčerpávající teorii, ale teda závěr-jak píšete napájení z baterie- ty tu taky mám asi tři ty elektroměry- ale to není napájení z baterie ale je to na napájení při výpadku proudu- jakési zálohování aby se neztratili data- myslím tím naměřené hodnoty, datum, čas- ale jinak to asi taky má vlastní spotřebu?
A jak ji teda přesně, ale úplně přesně změřit- kolik ten jednotlivý elektroměr má vlastní spotřebu? :( :(

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“