Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#226 Příspěvek od Hydrawerk »

To je v klidu. Nikdy nebyly problémy s alkoholem ze supermarketů. Navíc ta methanolová aféra na podzim 2012 nebyla způsobená omylem, ale záměrnou snahou malých zlotřilých výrobců chlastu. Pití z Lidlu bych se vůbec nebál.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#227 Příspěvek od kevin_mitnick »

Hydrawerk píše: Navíc ta methanolová aféra na podzim 2012 nebyla způsobená omylem, ale záměrnou snahou malých zlotřilých výrobců chlastu. Pití z Lidlu bych se vůbec nebál.
To se hluboce mylis. Mali zlotrili vyrobci chlastu delaji vse pro to, aby neotravili lidi a nesla po nich policie. Nekteri filtruji lepe, nez oficialni vyrobci. Tohle bylo svinstvo od polaku, kteri bez varovani zacali do toho prumysloveho lihu davat pul metylu aby usetrili...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#228 Příspěvek od EKKAR »

Kewine, Pšonky do toho netahej - technickej líh se z 99% vyrábí v ČR a jen ten metyl, co do něj namíchali ti hajzlové, tak ten opravdu byl z Pšonska...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#229 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak povedená je asi tahleta páječka za 299 Kč? Vzhledem k tomu, že se vůbec nepodobá nějakému známému čínskému modelu z GME, tak bych se dost bál mizerné dostupnosti náhradních dílů, zvláště hrotů. Jak je asi řešená? Bude v ní vůbec trafo? Nevede 230V přímo do ručky?
http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-A6F087F8 ... il&id=4119
Přílohy
Parkside solder iron 02.jpg
(154.09 KiB) Staženo 31 x
Parkside solder iron 01.jpg
(97.31 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#230 Příspěvek od konosuke »

No, zas tam měli hvězdářský dalekohled s ohniskovou vzálenosti 900 mm a světlosti objektivu Φ 70mm, přiložené CD s mapou hvězdné oblohy. A růžový japonský deštník, s princeznama, jaká radost pro malou holčičku s panenkama ve vozíčku.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#231 Příspěvek od Celeron »

Koukal jsem na ni a ty obavy s hrotama taky sdílim. Ty přiložený pájecí plochý šroubováky jsou na dvě věci....
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#232 Příspěvek od p32 »

Obavy bych vůbec nesdílel. Jde o zařízení za 3 stovky na hobby práci (48 W)a to pájení cínu bych viděl jen příležitostně. Je to lepší než vypalování hřebíkem rozpáleným nad sporákem a o bezpečnost se síťovým napětím bych se taky nebál, nejsou zase tak blbí.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#233 Příspěvek od doktor365 »

Za tři stovky,tři roky záruka.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#234 Příspěvek od Standa99 »

Tu stanici mám 2 roky v garáži a na občasné pájení to bohatě stačí. Za ty prachy dobrý kup.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#235 Příspěvek od Celeron »

Já to taky chtěl do kufru na servis. Je u toho kromě 2 šroubováků a jedný špičky v tělísku ještě další? Válím se s chorobou a tak se kouknout nemůžu a ten kdo by pro to mohl dojít, nemá ani páru.
Jirka

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#236 Příspěvek od PavelFF »

Dneska jsem se na páječku podíval. To, co teď napíšu jsou jen domněnky. Má to pravděpodobně pouze triakovou fázovou regulace a tělísko je přímo na 230V. Pochybuji, že by to mělo zpětnou vazbu a hlídání teploty. Je to velice lehké a uvnitř nic není. Tedy kromě díry s pružinou pro uložení pájecího pera a šuplíčku s maličkými cívečkami s olovnatým cínkem . Nástavce ala šroubovák jsem nepochopil, ale nezkoumal jsem to dlouho. Na fotce vypadají cívky veliké, ale praxe je jiná - asi jako fotka Hamburgeru nad výdejním pultem u McD a skutečný produkt.

Konec domněnek: Mnou zkoumaný rozbalený kus měl již poďobaný (promáčklý) vnější lesklý kovový plášť pájecího pera, neboť tento kryt není z plechu, ale z spíš z fólie(!).
To žluté, co vypadá na fotce jako masivní "špongia", je za sucha tlusté asi 2mm, takže spíš takový piják.
Udělalo to na mně dojem spíše atrapy, ale určitě to bude fungovat. Na můj vkus je hrot zbytečně dlouhý a tenký. Tenký má být až na konci.
Ale asi se bude sám od sebe rychle zkracovat.

Jinak barevně je to vkusně provedeno. Plasty jsou bohužel jen tvrdé, ale řemeslně dobře zpracované. Za jízdy nikde nic nevrzalo. :)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#237 Příspěvek od fero7 »

PavelFF píše:... masivní "špongia", je za sucha tlusté asi 2mm, takže spíš takový piják....
Za sucha sa to nepouziva. Po navlhceni (namoceni) to bude mat 10mm.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#238 Příspěvek od PavelFF »

10mm? Inu, je to možné, ale moc tomu nevěřím. Minimálně to pak bude mít strašně malou hustotu materiálu - prakticky samou vodu. Což je nepříjemná vlastnost.

Moje špongia od ERS50 má za sucha asi 12-14mm. Kdyby se měla ve stejném poměru zvětšit, tak se po nacucnutí snad převrhne.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#239 Příspěvek od fero7 »

Ved to mas, tak preco nekvapnes par kvapiek vody?
Hustota bude presne taka ako ma byt. Az potom bude spravna. Snad s tym nerobis na sucho?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#240 Příspěvek od PavelFF »

Neumím se srozumitelně vyjadřovat. Zkusím to znovu.

Snažil jsem se vyjádřit pochybnost nad tím, že by se houbička v Lídlu po namočení "zvýšila" 5x (slovy pětkrát) , přičemž na plochu zůstane téměř stejná, páč by se nevešla do prohlubně. Pochybnost proto, že moje domácí houbička u ERS50 se po namočení zvýší asi tak 1,15x (o 15%).

Kdyby tedy moje houbička , za sucha mající výšku asi 13mm, reagovala na vlhkost stejně, jak ty tvrdíš o houbičce z Lídlu, pak by byla asi (13mm x 5= 65mm) vysoká. Ale to není.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“