PC se sám restartuje- OPRAVENO

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#16 Příspěvek od serviceman »

dvorak píše:A co nastavit zákaz restartu v případě problému ?
Tím se ošetří jen softwarový problém, nikoliv hardwarový.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#17 Příspěvek od Harry.pa »

Je při tom restartu modrá obrazovka? Pak platí to co psal "dvorak" a podle výpisu na obrazovce zjistíš, co ten restart způsobuje.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Ne, PC restartuje úplně odznovu, včetně možnosti vstupu do Biosu.
Podle toho, co jsem sledoval, tak ve chvíli, kdy PC jakoby vypne, tak +12V vyskočí o kus výš, díky tomu to asi hned naběhne. V Biosu jsem nenašel (zatím) funkci Start up after power failure.
Je tam Asus deska, nějaká 700 série.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Jasně, jak se sníží zatížení zdroje, napětí na jeho výstupu vyskočí. Tohle je na komplet náhradu zdroje, byla by i možnost vyměnit jen VŠECKY jeho kondíky (i ty prťavý - respektive HLAVNĚ TY PRŤAVÝ), ale nikdo by pak stejně nezaručil 100%-ní funkčnost... I když jsem několik takovejch zdrojů "rozchodil", stejně pak nejpozdějc do 2 let ty sestavy šly "do výslužby" - ono to souvisí i s morálním zastaráním techniky, prostě zdroj po 5-7 letech má svoje za sebou a mámoprkno i s procesorem jako základ PC taky - takže i když se povede 100%-ně obnovit funkčnost, stejně už lidi takovej "poč" neberou stejně jako by byl "odnova"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

V zdroji takmer vzdy staci vymenit par elytov na vystupoch a potom to chodi. Casto aj dlhsie ako novy zdroj.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#21 Příspěvek od dvorak »

Jen pro úplnost - při výměně těch elytů na základní desce zásadně nepoužívat běžnou trafopájku !

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Ale jo, klidně můžeš. Jen ji vždycky zapínej dál od desky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Naprostej souhlas s p32. Jednoduše "necvakat" se smyčkou páječky blíž, než nějakýho půl metru od desky. A ani nejsou potřeba nějaký spešl antistatický opatření jako zemnicí náramek nebo vodivá podložka na stole... Stačí nemít podlahu, židli a oblečení plný syntetiky generující statickej náboj. Pak to jde. Já používám trafopáječku hlavně pro vyndavání starejch elytů, zapájení nový sady dělám radši mikropájkou - kvůli lepší regulaci teploty pro zalívání děr s prokovama...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Behemot »

To se zas sešlo pohádkářů ty vole…

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#25 Příspěvek od Harry.pa »

Behemot píše:To se zas sešlo pohádkářů ty vole…
Co tím myslíš? Snad do nemůže být zdrojem? Přehříváním? Kondenzátory na desce? To snad jsou první věci, který se mají prověřit. Souhlasím, že některý věci jsou "na hraně", ale celkově by se měl podle rad v tématu dopracovat k výsledku.
Co kdybys mu poradil Ty. Ostatní budou jistě zvědaví na Tvé rady a ne jen pohádky výše.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Harry, vůbec se nad tím pohádkářem nerozčiluj. Pro pobavení se mrkni na jeho stránky a pochopíš. První věta je "Optimalizováno pro 1400×1050 a vyšší".
Michal22 je dost chytrej, aby na to přišel sám, jen to chtěl prodiskutovat, že se neplete ve vlastním názoru.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#27 Příspěvek od Harry.pa »

Já se nerozčiluju, na stránky jsem se díval a proto jsem reagoval. Asi by mě přišlo přirozenější, kdyby mu nabídnul opravu u sebe ve firmě. To by bylo vzhledem k jeho živnosti přirozený, sice to sem nepatří, ale proč ne (však on by se některej admin ozval). Mě jen štve shazování názorů a rad od druhých a žádný konstruktivní názor nebo nápad. Přitom mám bohužel zkušenost spíš takovou, že se ke mě občas dostane od známých PC s popisem "oprava PC nerentabilní" a to právě z nějakýho servisu, kde se s tím nechtěli drbat, tak to označili za neopravitelný. To, co jsem psal výše o prohlým procesoru je jeden z případů. PC byl označen za neopravitelný - vadný procesor, nebo základní deska.
Proto je dobře, že se zde sešlo víc názorů na problém a předpokládám, že se podle nich Michal22 zorientuje.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

To bylo čistě k těm povídačkám o trafopájkách. Kromě několika málo drobností jsem zatím VŠE dělal trafačkou, tak, jako tisíce jiných lidí přede mnou a tisíce dalších lidí po mě, a NIKDY nebyl problém.

p32: á, další socka co nemá na pořádný monitor 8-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Behemot píše:...p32: á, další socka co nemá na pořádný monitor 8-)
ty seš přeci vocas...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Behemot »

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“