Osciloskop Tesla BM550

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od Kurrur »

S tím smradem jsem měl taky problém, smrdělo to jak po cigaretách tak i tou starobou, já to celé otevřel a nechal to týden větrat a už to ani tolik nesmrdí ;). Mimochodem děkuji za odkazy těch sond :). ale už jsem to vymyslel :) udělám to z obyčejné fixy a trimr s odporem vložím do plechové krabičky http://hadex.cz/o271-krabicka-plechova- ... -s-vickem/ a do té krabičky nasadím BNC konektor :). Snad mě za tohle řešení neukamenujete :D

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#77 Příspěvek od pacak »

No já nevím jestli to stojí za to, cena té sondy není tak strašná. A navíc kdyby jsi pak kupoval lepší osciloskop tak si jí můžeš nechat.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#78 Příspěvek od pacak »

Tak jsem si k tomu postavil tenhle generátor: http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/gpz5533.htm a v rámci možností to funguje. Jen by to chtělo doplnit o nějaký displej , který by ukazoval kmitočet.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od Kurrur »

Taky sháním nějaký ten čítáč impulsů :) ja jsem ovšem sahnul po generátoru s xr2206 potom jsem jeste uvažoval nad 8083 ta byla do nejakých 200kHz. V amarech je těch generátorů spousta . Ty to máš nejspíše na audio aplikace tak to by ti tento generátor mohl stačit pošli nějaké fotky průběů které si s ním naměřil ;). Jinak k těm sondam, pokud si budu kupovat lepší osciloskop tak k němu určitě sondy budou takže mi budou stacit prozatím ty DIY. Už jsem promazal ty přepínače WD-40 a už to chodí jak má :) doufejme že to bude stále funkční, první jdem to vyčistil lihem tak by tam neměl být žádný jiný bordel až na ten vo dělá WDčko. Mimochodem budu mít půjčenou yu knihu osciloskop autora si teď nevzpomenu byla tu probíraná v tomto vláknu,az ji budu mít doma tak ji naskenuju a dám tady odkaz ;). Omlouvám se za chyby píšu z mobilu.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#80 Příspěvek od pacak »

Tohle má rozsah 18Hz - 18kHZ .Dal jsem přednost stavebnici,zatím nemám doma žádné velké zásoby součástek a tak bych musel stejně jít a koupit. Takhle to bylo i tišťákem až do domu. Zajímalo by mně jak by si to BM vedlo kolem těch 20mHz, ale nevím kde takové kmitočty získat /myslím na něčem co mám doma/
Fotky průběhů přikládám.
Přílohy
tr.jpg
(142.48 KiB) Staženo 40 x
ob.jpg
(140.27 KiB) Staženo 43 x
s.jpg
(137.88 KiB) Staženo 48 x

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#81 Příspěvek od pacak »

Tak jsem zkoušel různá měření, ale nepovedlo se mi zobrazení v režimu X Y. Buď to nefunguje , nebo někde dělám chybu.Řekl bych že jedním z nedostatků tohohle přístroje je dost tlustá stopa. Má to tak i BM 566?
Opět zlobí kanál A, včera jsem si myslel že to byl ten kousek cínu, ale spíš je tam špatný kontakt a po dloubnutí párátkem to chvíli šlo dobře. Asi by to šlo rozhýbat, ale nevím jak bych to potom nastavil.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#82 Příspěvek od fredis »

Ano má, i 556ka. Ale existovala jedna vyjímka :wink: :lol: : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=61530

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od Kurrur »

asi měl ten člověk špatný den :D

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#84 Příspěvek od pacak »

No asi je to věc cviku. Při odečítání nekoukat z úhlu ale rovně. Když to celá jedna generace používala, tak to musí jít.
Co bys dělal s tím trimrem? Asi to neřešit co?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#85 Příspěvek od fredis »

Ten trimr bude zoxidovaný. Přesně si ho označit a potom několikrát protočit. Nakonec nastavit do původní polohy.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od Kurrur »

Nebo naměř jeho hodnotu a dej tam nový s už nastavenou hodnotou, kterou jsi naměřil na tom původním ;)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#87 Příspěvek od fredis »

Pochybuju, že má možnost měřit pár piko a ještě k tomu přesně :wink: .

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#88 Příspěvek od pacak »

Tak to opravdu nemám, ale díky za radu , zkusím to ,vlastně není co zkazit.Myslim že i to poskakování stopy při přepínání bude stejný problém,ale to radši nechám tak. On se ten přístroj tak nějak sám stabilisoval, začal jít i ten multimetr a objevují se body na měření časových úseků.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Kurrur »

Aha pardon, já jsem myslel že to je odporový trimr a on je to vlastně kapacitní :)

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od Kurrur »

No tak jsem to asi přechválil, mám takový problém neustále se mi přepaluje 400mA pojistka nevíte čím to může být ? Jak ji vyměním tak to normálně funguje ale potom co zapnu třeba po 3 po 4 osciloskop tak se přepálí, myslíte že to může být tím ež je teď v íti 230V ? Občas mívám i 238V

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“