Barevné vinyly

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

Mám je taky. Je to taková světle modrá měkká průhledná fólie nebo celuloid... Mam jednu z ABíčka i nějaké z Koblížka. Mám i nějakou folii Jugoton nebo ruské desky ve velikosti pohlednic s noty tam je vlepená malá deska cca 9cm a rychlost 78......

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Ty polské modré singly se velmi rychle ohraly, gramce té doby byly leda s přenoskou VK piezo...pokud někdo vůbec měl. Ale zas písničky jinak nedostupné, Beatles, Smokie, Eagles, Abba, Gallagher, Puhdys a maďarské...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

Nemáte doma někdo něco takového :D ....
http://aukro.cz/rarita-nahravaci-gramof ... 47882.html

Toto zařízení šlo v době minulé, kdy u nás nebyly dostupné jiné zaznamenávací prostředky doma při trochu šikovnosti a vybavenosti sestavit. Mám na to i nějaké plánky, něco bylo v AR a RK takže kdyby se do toho chtěl nějaký nadšenec pustit, můžu poskytnout ty materiály, nebo napsat konkrétněji, kde to bylo, po sestavě zmíněným nadšencem bych si u něj nechal nahrát na folii cca 10 krátkohrajících desek, já se na stavbu necítím :)

Přecežejen jsou nahrávky, které bych chtěl mít na desce a na originálu vzhledem k nedostupnosti netrvám...

I když teď se mi povedl dobrý obchod, v podstatě za cenu jako jsou LP u nás sem získal pár desek s UK (rozumějte United Kingdom), a nahrávky po kterých sem snil, tedy A whiter shade of pale, hippy hippy shade, apod... :)

Pokud by ste zatoužili si poslechnout desku z ABčka a z ruského časopisu, dávám ukázku přepsané do MP3 ke stažení zde http://uloz.to/xwgYycW4/nahr-zip heslo je eb

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

A ještě sbírka barviček...

Prodává za hrozný prachy uživatel elfolk na aukru...
Přílohy
4248775754.jpg
(88.13 KiB) Staženo 17 x
4248774953.jpg
(89.69 KiB) Staženo 22 x
4248774167_1.jpg
(80.21 KiB) Staženo 21 x
4248773349_1.jpg
(80.84 KiB) Staženo 18 x
4248762038.jpg
(84.83 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#20 Příspěvek od fifiju »

Jirko, s tím nahráváním desek, kdysi jsem někde na trubce narazil na toto: http://www.youtube.com/watch?v=y1I3Gi3X3HU

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#21 Příspěvek od Jimmi2 »

Barevný vinyly mě nepřekvapují - mám sice jenom jeden jásavě červený singl s dánským dixielandem, pak asi čtyři světle modrý průhledný přílohy z Ábíčka (první vydala Melodija v CCCP, to bude ta shoda s Veselými obrázky) a několik pohlednic s nahrávkou v obrázku (hraje jenom jeden, ale na některých je i adresa, známka a razítko).

Ale černý cédéčka, to je věc! Než jsem si jich pár pořídil, tak jsem si naivně myslel, že musí být vždy průhledná.....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Rozdíl mezi barevným a "klasicky" černým vinylem je v přítomnosti (nebo nepřítomnosti) SAZÍ, který běžně fungujou jako plnivo zlepšující mechanický vlastnosti materiálu, ale zároveň jako MAZIVO - snižujou koeficient tření mezi materiálem desky a hrotem. Musel bych to pohledat, ale myslím že to je v Pechovi (Gramofon a jeho použití), kde se uvádí, že barevná deska bez obsahu sazí má horší odstup signál - šum právě kvůli vyššímu tření mezi hrotem a drážkou - a z toho taky plynoucí rychlejší opotřebení jak hrotů, tak drážek...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

Myslíš tuhle publikaci ? Ano, je užitečná jakkoli autor je fyzik a spousta teorie, vzorečků, z toho kdekdo má strach.
http://www.fastimages.eu/images/gramoflll.png
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Jop, to je vona, jinak vzhledem k neutuchajícím otázkám ohledně gramců je to v mým případě asi nejžhavější kandidát pro zpracování skenerem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:ohledně gramců je to v mým případě asi nejžhavější kandidát pro zpracování skenerem...
a máš ji doma ?
já jo, ale nemám scanner . . .

mám také Kadlec-Tjunikov-Žofák Magnetofony . . .

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#26 Příspěvek od ZVUK2000 »

Do 20ti kč se dá běžně koupit na aukru 8O

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

konosuke píše:....je užitečná, jakkoli autor je fyzik, a spousta teorie, vzorečků, z toho kdekdo má strach.
Těch vzorečků tam je ještě málo. A s praktickým výkladem teorie si autor poradil také náramně dobře. Celkově tuto knížku řadím mezi to nejlepší, co u nás v oboru kontaktního analogového záznamu vyšlo.
Jediné, co bych této publikaci vyčetl, byla doba od napsání do vydání - vývoj mezitím pokročil a v době, kdy knížka vyšla, už se ukázalo, že některé technologie v ní zmíněné zase v tichosti zanikly, protože se prostě neprodávaly.
Ty vydavatelské lhůty byly věčnou bolestí zejména v technické a technicky populární literatuře, naproti tomu chyby se v nich vyskytly jen zcela vyjímečně.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

Mám ji doma, SNTL Praha 1982. Jsem rád že nejsem poslední na planetě kdo (občas) čte papírovou knihu, všadě enem scanner, digitál, virtuální chleba a peníze.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:
EKKAR píše:ohledně gramců je to v mým případě asi nejžhavější kandidát pro zpracování skenerem...
a máš ji doma ?
já jo, ale nemám scanner . . .

mám také Kadlec-Tjunikov-Žofák Magnetofony . . .
Jo, mám - a mám ze stejný edice i "Mikrofony - opravy a provoz", teď hned si nevybavím autora... A skener ti můžu přenechat, válí se mi tu jeden jako součást starší HP multifunkce. Vyzkoušenej je pod Win XP i W7. Jestli je multifunkce na 100% funkční nevím, musely by se koupit new kazetky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#30 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:starší HP multifunkce. Vyzkoušenej je pod Win XP i W7. Jestli je multifunkce na 100% funkční nevím, musely by se koupit new kazetky.
inkoust ?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“