Svářecí invertor, který koupit?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#16 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

a co ALFA IN? ten snad není český?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#17 Příspěvek od Sandal »

rezis píše:Sandal: to, že invertor je na prd je jen pocit.
No asi jsem zmlsanej :lol: Mě na prodlužováku (18m 3x2,5)ten KITin nevaří dobře a bez prodlužováku to nikam nedostane protože přívodní kabel je strašně krátkej.Pravdaže se většíma elektrodama než 3,15 vaří málo.Mám starý zásoby 4mm elektrod a těma jsem jenom svářel nápravu na kárku za traktor.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#18 Příspěvek od milous2 »

Klídek chlapi. Co se zeptat těhle dvou kluků? Možná by vás rozsoudili :lol: Třeba maj nahóře něco lehkého z Lídlu.Blbě tam vidím. Jsem na na vedlejší budově. Já mám sebou tranďák doma dělanej a dělám tam na černo tak potichu :lol:
Přílohy
svářeč.JPG
(56.89 KiB) Staženo 232 x

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#19 Příspěvek od Sandal »

Třeba kecám ale tyhle konstrukce se odjaktěživa nýtovali :wink: Sváry mohou prasknout a nejsou pružný jako nýtovaný spoj.S těmahle výškovýma budovama někdy pěkně cloumá vítr.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od Sesi »

Koukal jsem na dokument o Empire State Building (série Továrny dneška, ČT2) - tehdy to opravdu nýtovali (rozklepávali rozžhavené nýty - krásná práce). Potom tam bylo o stavbě nové výškové budovy (One Wolrd Trade Center) na místě Dvojčat v NY a tam používali na spojení nosníků šrouby místo nýtů. Takže opravdu žádné svařování přímo na stavbě, nebo aspoň ne na těch velkých nosnících.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#21 Příspěvek od vavy »

BOBOBO píše:Žádná dnešní svářečka není český výrobek .
Kitin urcite ANO....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
brdoprvy
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#22 Příspěvek od brdoprvy »

Chcel by som zareagovat k danej teme, lebo mam podobnu skusenost s invertorom.

Pred par rokmi som na dome potreboval povarit nejake vinkle a nemal som zbytocne prachy na zvaracku a hlavne ani som o zvarani nic nevedel.
Na zvarfore som sa docital kopec návodov atd a v praci sa nam povalovali vhodne polotovary urcene do srotu ako trafo ,diody, tlmivky a vlastne secko z coho by sa dala zvaracka poskladat a hovorim si, vyskusam s toho nieco poskladat a ked nie, tak vyhodit sa to da aj potom :D
Nakoniec sa mi podarilo poskladat a odladit neskutocnu splet pripominajucu nieco z dielne Dr Frankestaina s ktorou sa ale dali zvarovat aj 1,5ky plechy spojene iba hranov az po kolajnicu no nebola chut a cas danu splet dat do nejakej ucelenej fomy tak, aby sa dala aj prenasat, tak ze ostala hazadzana niekde v rohu a sadal na nu prach.
Po nejakom case som zase potreboval nieco pozvarovat a ze si teda kupim nieco prenosne, lebo na henten vytvot som uz nemal naladu a hlavne ,bolo to porozoberane ,kdekade po pivnici no skratka konec.
V obchode mi povedali, ze nejaky cesky zlty inverot mi na moje uceli bude urcite stacit.Stalo to okolo 200€ ,tak reku serem na to, kupim si kompaktnu prenosnu skatulku a mam pokoj.
...tak nejak to zvaruje :D ale ze by som bol s nim nejak spokojny sa neda povedat.
Ta lepenica s klasikym trafom, usmernovacom a jednoduchym riadenim prudu ovela lepsie zapalovala a aj pisala husenky jak ten zlty invertor.
Keby som to bol vedel ,tak si nic nekupim a tu domorobo zvaracku upracem do nejakej kasne a hotovo.... mozno to este spravim.
Invetror je dobry tak na zvarovanie ( lepenie ) nejakých vynklov niekde vo vyske a v terene kam by som sa z 30kg rárohou asi tazko dostal, ale poctiva trafozvaracka podla mna, zvaruje lepsie.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#23 Příspěvek od Atlan »

DAj si kavu, a vyskusaj si poriadny invertor ne nejaku baubau krabicku a nebudeš tu pisať take prispevky.

Uživatelský avatar
brdoprvy
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#24 Příspěvek od brdoprvy »

Atlan píše:DAj si kavu, a vyskusaj si poriadny invertor ne nejaku baubau krabicku a nebudeš tu pisať take prispevky.
... a to je aky ? ... necham si poradit :wink:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#25 Příspěvek od weed_smoker »

Třeba ten KiTIN nebo FRONIUS.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Já mám už delší dobu Gama 166 a opravdu si nemohu stěžovat - svaří se tím všechno.
http://www.svartop.cz/svareci-technika/ ... ly-sk16-3m
http://www.gamasvar.cz/4673-svareci-inv ... -gama-166/

Obrázek

Dnes už prodávají novější typy s novějším značením, ale stále platí : Jestliže chce někdo invertor za 2 tisíce, tak má za tu cenu i tu kvalitu.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#27 Příspěvek od helios »

Za málo peňazí málo zvárania a veľa nervov so zalepovaním elektródy, hlavne pri dlhších sieťových prívodoch.
Už tri roky používam invertor EWM Pico 162 , ktorému nevadí pokles napájania zo siete až o 40%. (Dokonca som polhodinu zváral prúdom 80A jeklovinu, pripojený na zásuvku, ktorú dáky truľo zapojil na svetelný okruh, istený 6A ističom, ktorý to po tej polhodine vzdal).
Takže túto zváračku môžem len doporučiť. Ak to so zváraním myslíte vážne, radšej si priplaťte za kvalitu. Baubau krámom sa doporučujem vyhnúť.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
brdoprvy
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#28 Příspěvek od brdoprvy »

p32 píše:Já mám už delší dobu Gama 166 a opravdu si nemohu stěžovat - svaří se tím všechno.
http://www.svartop.cz/svareci-technika/ ... ly-sk16-3m
http://www.gamasvar.cz/4673-svareci-inv ... -gama-166/

Obrázek

Dnes už prodávají novější typy s novějším značením, ale stále platí : Jestliže chce někdo invertor za 2 tisíce, tak má za tu cenu i tu kvalitu.
... ja mam prave takuto nejaku a ako som uz pisal ,som z toho sklamany

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#29 Příspěvek od svkmilan »

Už pár rokov používam tento....Plná spokojnosť
Obrázek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

brdoprvy píše:... ja mam prave takuto nejaku a ako som uz pisal ,som z toho sklamany
No, tak napiš konkrétně co máš. S tímto nemůžeš být nikdy zklamaný, ale musíš to zapnout a svařovat. Osobně bych chtěl vidět toho, kdo s Gamou 166 by mohl být zklamaný a proč, já s tím svařil zatím všechno. Jo, k invertoru patří i elektrody a není elektroda jako elektroda. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“