instalace windows 98 na novejsi pocitac

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

S Windows 9x/ME uz nebude kompatibilny ani novy malware :D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

Na internet s Win98 sa dá akurát zabudnúť. Fungovať bude iba ebastlírna a bazos. Dnes je všetko skryptované, stránky náročné jak sviňa, ani na XP s GB pamäťou to už skoro nejde. Tiež to chce nový flash, ktorý na Win98 nejde. Posledný oficiálny pre Win98 bola verzia 9, ešte sa dala dokopať k funkčnosti verzia 10 pod firefoxom, ale k čomu je to platné, keď dnes treba verziu 11 a novšiu. Preto som prešiel na XP, len kvôli internetu, na staršom PC mám tiež ešte Win98. XP ma tiež serie, ale čo už, keď na 98 sa s novodobým internetom moc nedá. Autori internetových stránok už nemajú ani šajnu, čo je to HTML.

Samozrejme vírusy nemajú šancu, kto by asi tak šíril 15 rokov staré vírusy. Dnes už končia vírusy pre XP, teraz letia vírusy pre Win7, Win8 a Win10.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Lukas-Peca »

Před čtyřmi lety se dal s Celeronem 333, 256 MB RAM, Win 98 a Firefoxem používat Facebook i Youtube. Dneska by to už asi nešlo.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Puda »

w98se mi funguje na P mobile 745/i855/2GBDDR400/32GBSSD
Bez patchů, úprav a dalších vymožeností. Normálně od instalace, až po ovladače grafiky (ati mobility radeon7500) s pamětí nebyl problém...
Jediný co mi nejde je wifi.. (to je divný :-) )
A používám to taky kvůli portům. Dokonce mám i DOS6.22 a na něm web prohlížeč arachne, a funguje. Je teda vhodný tak max na ftp... Seznam na něm trvá asi 5 minut, ale nakonec mu to doteče. :-)
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stejně si myslím, že veškerou tu moderní scriptovou prasečinu sem zatáhl Google a jeho webová analytika + následné cílené reklamy, ten zbytek scriptů na běžných WWW stránkách by se klidně dal přežít...

Mě stačí, jaký číslo mě svítí na horní liště na ikonce Avast Online Security. Jak je tam je tam 3 a více, je mě jasný, co je ten web zač. U webů jako EB či moje stránky tam nesvítí nic, tam totiž nikdo nikoho nešmíruje...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Najhorsie su tzv. moderne weby, kde sa cez javascript robi vsetko, aj zobrazovanie obycajneho blbeho textu... Za vyrobenie takejto sracky by mali byt zavedene tresty.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Moderní weby" dělají :ignore: pouze pro pár vyvolených :ignore: , takže je to čistě jejich blbost. Po automatickém zablokování všech nepříjemných scriptů zůstane pouze bílá stránka, což je určitě záruka toho, že inteligentní návštěvnící se sami odfiltrují.

Tiskové prohlášení: V této zprávě nebylo použito žádné sprosté slovo, pouze ikony... :D

P.S. Tu původní zmínku o předělání EB do Flash a js v rámci modernizace jsem raději smazal.... :)
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 18 lis 2015, 23:55, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Flash uz nie je "in", teraz leti HTML5 a javascriptove frameworky.

Jeden z najhorsich prikladov je web HP. Ked som tam nieco hladal, tak bolo sprostych slov dost. Vsetky linky nefunkcne, hladanie tiez, nasledne som zistil, ze oddelili servery od spotrebnych zariadeni na iny web...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Najdou se i weby, který vypadají dobře při surfování, ale nic tam pořádně nefunguje, co se týká služeb.



Teď jsem měl malou "debatu" s EON, nebyl jsem po jejich modernizaci webu schopnej najít časy NT pro moje HDO, házelo mě to chyby serveru (pouze v angličtině, česky to psalo, že se server aktualizuje), napsal jsem i původcům těch všech změn http://www.etnetera.cz/ atd.

Výsledek je takovej, že na webu to už funguje, ale na mail změny časů zasílají pouze zákazníků EON energie, zatímco zákazníci "pouhé" EON distribuce (t.j. s jiným dodavatelem silovky), která de facto časy HDO řídí, mají smůlu. Patrně ty maily stojí těžký peníze...

Kdybych nežil v ČR tolik let, možná bych se i divil.

Vážený pane inženýre,

děkujeme za Váš dotaz týkající se místa spotřeby 3xxxxxxx.

Služba informování o časech nízkého tarifu na e-mail je určena pouze pro zákazníky společnosti E.ON Energie a. s.
Omlouváme se za chybně provedenou nabídku této služby.

V případě dalších dotazů se prosím obraťte na Vašeho stávajícího dodavatele.

Přejeme Vám příjemný den.

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#25 Příspěvek od feliz_navidad »

Mám dotaz na ty z vás, kteří používají virtuální PC - jde ve virtuálu použít vyšší rozlišení, nejlépe 1920x1200, v ideálním případě na dva monitory? Kdysi jsem virtuál na Win XP používal, ale bylo to omezené max na 1024 x 768.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Zalezi od toho, aky virtualny stroj pouzivas, aky v nom mas OS a ci k tej kombinacii existuju drivery na virtualnu graficku kartu. Podpora dvoch monitorov nebude.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od xsc »

Ve VirtualBoxu je i podpora více monitorů, ale nemám vyzkoušeno, jak to funguje. Ovšem třeba Ubuntu v něm nabízí jen 640*480, dokud se nedoinstaluje balíček VirtualBoxu.
Microsoftí Virtual PC emuluje jakousi prastarou S3, takže XP mode mi běží jen v 16 bitech, ale rozlišení umí vyšší než 1024*768. Linux mi v něm ale nabízí jen 1024*768.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od PotPalo »

Ešte sa spýtam, to máte anglickú, českú, alebo slovenskú verziu? V slovenskej viem o niekoľkých bugoch ktoré vznikli prekladom...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od PixelOrgy »

U microsoftich OS urcite anglictina. Neskutecne me iritujou prelozeny nazvy nekterych sys. slozek (ted si nevzpomenu jestli to delali uz i u 9x rady), u NT dokonce i built-in skupiny jako "Everybody" jsou prelozeny....

Ve VirtualBoxu 2 monitory fungujou v podstate na vsech guest OS,na ktery ma GuestAdditions, tzn drivery. Myslim snad jen klony BSD nejdou na 2 monitory.

Co se tyce primeho pristupu na porty, podle me nejlepsi volba nejakej unix system (linux, bsd, solaris atd).. je to bezpecny, jsou na to drivery....

Moderni weby obecne v pohode, samotny HTML5 neni problem. Horsi je, kdyz to pise nejaky prase, ktery kvuli horni liste nalinkuje jednu JS knihovnu, kvuli menu na boku druhou atd.... A souhlasim, nejvetsi zlo jsou trackery a ruzny "embedded" externi sranky... staci, kdyz nekdo do stranky prida frame s FB (myslim, ze dokonce staci i tlacitko like), nebo podobnou sracku, a cela stranka pak ceka, az se sracka nacte.
Celkem prijemne funguje Ghostery do firefoxu, jdou tam povypinat jak FB trackery, tak vsemozny "ads" jako yahoo (gemini), web analytics atd... zrychleni je opravdu citit :-)

Docela davaji prohlizeci na zadek AJAX stranky. Sice to ma neco do sebe, ale musi to byt optimalizovany a rozumne napsany.

Na druhou stranu, vetsina navstevniku tech stranek (zvlast tech popularnich) uz davno XP apod nepouziva, takze to tvurce az tak neresi

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#30 Příspěvek od ARDO »

Tak Windows jsem 98 jsem bez problémů nainstaloval.HDD jsem rozdělil na dva oddíly (FAT 32). Ovšem s instalací windows 2000 PRO mám problém.
v instalačce ještě před kopírováním souborů se mi zobrazí,že buď je poškozeno instalační médium anebo ,že je poškozen HDD.

Přesněji řečeno,že není dostatek paměti pro instalaci Windows 2000

Jestli je v pořádku ta instalačka co mám na CD to nevím,protože jsem ji ještě nikdy nezkoušel.

HDD je taky v pořádku (aspoň dle HD TUNE ) ...Jeho povrch je v pořádku

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“