Sháním motorek do magnetofonu 12V

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

Sháním motorek do magnetofonu 12V

#1 Příspěvek od beaumonty »

Zdravím, koupím motorek do kazetového magnetofonu na 12V. Musí mít čtyři vývody pro dvojitou mechaniku. Případně poradíte, kde koupit? V KTS AME nemají. Rozebral jsem již několik vraků, ale všechny mají 9V motor. Anebo by se dala udělat úprava na takový motor?
Děkuje amatér, obdivovatel starých strojů :)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

A co je ten prehravac za typ? Ma nejake oznaceni? Otacky apod. ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Sice mi ta havířovská adresa připomíná dvě jiné firmy, ale ověřovat to nebudu:
tady ještě ty motorky mají.
Nepíšeš, jestli potřebuješ CW nebo CCW (pravo- či levotočivý), nakonec i dvourychlostní bys mohl oželet - jak často ještě budeš provozovat zrychlený přepis?
Zkus je.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Jestli chceš dostat rozumnou odpověď, musíš dát i rozumné otázky, na které se dá rozumě odpovědět. Co je to za magnetofon, typ značka? Jaké označení má ten Tvůj motorek? Proč je potřeba ten motorek měnit? Prostě se trochu o tom rozepiš. Jinak Ti asi nikdo neodpoví, když neví to, co víš Ty(možná ani Ty) nevíš, nejsou tu vševědoucí. Měj pochopení. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od beaumonty »

Magnetofon je Toshiba RT 7077. Je v bílé barvě, takže vypadá o dost lépe, než v klasické černé. Kromě této závady vypadával zvuk při jakémkoliv posunutí, nebo cvrnknutí do kastle či tišťáku. Studené spoje jsem našel na integrovaném obvodu, který je připájen k desce spolu s chladičem tak blbě, že s ním můžete kývat volně sem tam, takže není divu, že zrovna tam byly studené spoje. Některé Toshiby z 80tých let trpěly na špatně vyřešené upevnění zdířky pro síťový kabel. Zdířka byla přímo napojena na základní desku bez jakékoliv opory. Častým vytahováním a zastrkováním kabelu docházelo k postupnému vyviklávání z desky a následovalo přerušení obvodu.
Motorek bude pravděpodobně levotočivý - v mechanice je upevněn hřídelkou k čelu přístroje. Je spálený, již jsem se s tím setkal jinde - staré gumičky spadnou a utáhnou se kolem hřídelky tak, že motor odejde.
Díky za tip, tuto firmu neznám, tak je oslovím.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Nejlepší bude hodit taty foto. Ne každý má schéma toho magiče. Už jen proto že u hodně motorků byla i jeho součásti regulace otáček :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Však ten původní regulaci má už vestavěnou, to bylo už v zadání.
Neregulovaný nemá 4 vývody.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jojo. Tak to nemusel odejít motorek, ale jen regulace. Svého času jsem docela často podobné motorky opravoval. Vëtšinou díky otřesům odešel regulační trimr.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

To je tak půl na půl - stejně často to dělají opotřebované lamely a kartáčky - se změnou přechodového odporu automatika přestane správně fungovat. Vyčištění sice někdy pomohlo, ale na nijak dlouhý provoz, rozhodně výsledek nevyvážil tu práci s tím. Ale dalo to nějaký čas na sehnání vhodného náhradního motoru.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

Pokud neseženeš mrkni ještě zde.
http://www.tsnova.cz/motory-motorky

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

V Nově už mají taky velmi omezený sortiment.

Univerzální náhradní motorky dělá v současnosti třeba Sanko, ale ta kvalita je fakt bídná.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Pokud neseženeš mám tento, moc naběháno nemá, ale nenašel jsem na jaké napětí by měl být. Podle mechaniky levotočivý.
MS15UL2WDR
Přílohy
dsc00182_all_ws56801034.jpg
(21.97 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od beaumonty »

Po delší době reaguji na příspěvky. Motorek jsem sehnal ze starého Sharpu, hraje v pohodě. Ještě jednou díky.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“