rybí polévka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#16 Příspěvek od kovar »

Koukám že se to docela rozjelo ale já se hlavně ptal na tu šalvěj.
Samozřejmě že mi tam nechyběl ani muškátový oříšek . Bez toho to nejde.
Máte někdo nějaký vyzkoušený výborný recept?
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Co to je Josefe ? To je něco na bolavý palec , nee ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Za moji osobu by každej recept na polívku z rybího základu měl končit "... a za neustálého míchání vylejeme do záchodu."
Myslím, že k vyjádření mýho vztahu k jakýkoliv rybí polívce to je dostatečně srozumitelný... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#19 Příspěvek od warp »

Ryby, moøské pøíšery a jídlo z nich zbožòuji. Rybí polévku dìlám vpodstatì z jakékoliv rybí hlavy, èásti èi oøezù. Musím jich ale koupit/sehnat víc, nebo￾ toho dost sežeru už pøi samotné pøípravì. Dìlám polévky jak tradièní hustou vánoèní, tak i obyèejný jemný vývar se zeleninou a zaváøkou. Naposledy jsem z vývaru kapøích hlav, které jsem mìl k veèeøi, udìlal tøeba èesneèku.
Jinak žábry se nemusí vyndavat, ale je to lepší - nevaøí se zbyteèný balast, z vìtších ryb s nedostateèným vykrvením mohou vývar i zneèistit.
Oèi (mozeèek) zásadnì nechávám, uvaøím a zkonzumuji separátnì - chutná to jako skoro jako ústøice - ovšem za nìkolik halíøù ! (je pravda, že vìtšinou o samotì, dost lidí to nemusí vidìt !?)
Škoda, že bìžnì v OC mají ryby na ledu, rozporcované - a cenné hlavy konèí bùhvíkde u zpracovatele. Mají jen kapøí, obèas lososí. Už oèekávám kdy bude mít Kaufland v akci celého Keøíèkovce-sumeèka. Pstruh a platýz je pro mì už moc obyèejný.
Ještì jsem pøidal obrázky ...
Přílohy
12042012075.jpg
Lososí hlava pøed ...
(297.69 KiB) Staženo 77 x
12042012076.jpg
... a po mém nájezdu !
(294.6 KiB) Staženo 69 x
Naposledy upravil(a) warp dne 26 čer 2017, 22:02, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#20 Příspěvek od kovar »

Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Tyhle šrotové zbohatlíky nemusím .

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#22 Příspěvek od kovar »

Bořku mně nevadí že je zbohatlík.
Já mám rád ryby a ty má dobré. :wink:
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#23 Příspěvek od jandu »

Receptov narybaciu polievku je mnoho - čo región, to iný spôsob. So smotanou, s cestovinami, so yeleninou ale najmä bez nej.

U nás sa robí bez zeleniny, bez smotany, bez cestovín, i bez šalvie.

V potisí /po toku rieky Tisa/ sa robý veľmi jednoducho:
Základom je cibuľa, slanina, červená paprika. Základ sa varí cca 25-30 min. Potom sa pridajú hlava, časti plutiev z kaprov a varí sa dalších 25-30 min. V rešauráciách sa toto precedí a premixuje. Potom sa pridajú kúsky rozštvrteného kapra a varí sa asi 15 min. A to je všetko - samožrejme sa pridáva štiplavá paprika. Je sa s chlebom.
Naposledy upravil(a) jandu dne 28 čer 2017, 21:42, celkem upraveno 1 x.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Nejlepší rybí polévka je z vepřové hlavy. :wink:

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#25 Příspěvek od JiriTom »

p32: Souhlas.

Představa půl kapří hlavy i s okem na talíři mi chuť nenahání a vývar z "toho" také ne.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Je to proto , že jsi to nejedl .

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od robo »

Rybí polévku mám velmi rád. K ní se hodí na kostičky opečená houska na másle. Ale oči v hlavě a v polévce bych nesnědl. Polévku nevařím neb to neumím. Tím neříkám že vařit neumím ale tohoto úkolu se vždy zhostila o vánocích tchyně. Tchyně umřela, hodná ženská to byla, a z ženy se stala bejvalka. Tak jsem zvědav jak to dopadne o letošních vánocích. Třeba bude změna.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#28 Příspěvek od kovar »

ROBO
Dobré ženy ještě nevymřely
:wink:
Jednu takovou mám doma a i když už tolik nehřeje , tak bych ji nikdy nevyměnil za putnu uhlí!
Kamarádi kteří nás znají to mohou potvrdit!
Ale vrátím se k té polévce.
Otec a bráchové byli vášniví rybáři. Od mala jsem měl rybu každý víkend když vyrazili na lov. Chodili na Radbůzu a tam byl veliký výběr.
Ale jen táta zkusil vařit rybí polévku.
Jenže on tam dal do hrnce všechno najednou a nedalo se to pozřít jak to zapáchalo.
Máma to vždy vylila do záchodu.
Ale jak jsem se oženil , tak bývalky matka , a potom i bývalka, dělala na vánoce rybí polévku.
Od té doby jsem nic lepšího nejedl , a to se snažím jako sfiňa!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#29 Příspěvek od warp »

Robo, škoda že jsi až z Brna, mohl bych poskytnout svojí zmraženou k ochutnání.
Pokud by byl zájem, mùžu napsat podrobnìji svùj recept - na poctivou Vánoèní - vaøím ji vždy velký hrnec, i pro pøíbuzenstvo.
Zeleninu ano, ale jen celer, petržel a mrkev (na kostièky), tj. mùže být tøeba ta zmrazená "pod svíèkovou". Ještì mùžou být drobné rùžièky z kvìtáku. Rozhodnì ne kapusta, fazole, papriky ... Jako koøení používám sùl, vegetu, domácí magi, muškátový kvìt, balíèek koøení "RYBY" - pouze ten "jejich" z Kauflandu asi za 5Kè - celý vystaèí na 8 litrù.
Přílohy
IM002447.jpg
Polévka rybí, hrnec cca 10 litrù.
(297.82 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od robo »

Warp dik za nabidku ochutnavky. S tou zeleninou je souhlas. Ale kvetak uz ne. Muškatový orisek je fajn i pri vareni brambor. Staci parkrat prejet po truhadle. Opatrne s nim. Testnul jsem i mlety ale je jiny, ma jinou chut. K tomu trochu libecku a suseneho cesneku. Brambory dostanou prijemnou chut. A vubec vanoce, to je rybi polevka a smazeny kapr. Toho se drzim leta letouci a primo se na ten kulinarsky obrad tesim. Bramborovy salat, ten jsem delal doma jen ja. A jak vsem chutnal. Razim metodu-na jidle, surovinach nesetrit.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“