CCleaner

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

Standa99: V dobře nastavené si možná ušetřím mraky práce, ale u nás je to složitý vše. Původně jsme byli několik divizí, každá s vlastní doménou a vlastním správcem, pak jsme se spojili do jedné domény a do toho různý přikupování jiných společností, začleňování do domény atd... Prostě z historických důvodů, i proto, že stále jsou různí správci pro různý regiony máme část politik společných a část politik jak kterej správce chce a je zvyklej. Teď je v tom už řádnej bordel, kde si málokdo dovolí nějakej razantnější zásah, protože by se mohlo lecos rozsypat. Hele, nedávno jsem vyřazoval z provozu poslední stroj, kterej sloužil od roku 2003. Musíme furt udržovat (už jen tento rok) i stroje s WXP. Do loňskýho roku jsme jeli na Exchangi 2003, dnes už na Exchangi v cloudu. Prostě je to u nás fakt složitý a vlivem různých nelogických rozhodnutí vedení ještě bude.
Rád si ušetřím práci, snažím se mít v politikách pořádek a useři mají zakázáno kde co, ale fakt nejde vše tak, jak by si správce ideálně představoval. Proto jsem taky psal toto vlákno. Jako věřím tomu, že existují normální firmy s normálním vedením, kde se nešetří každá koruna a kde správce prostě nahodí na PC image, novej člověk se naloguje a o vše ostatní se už postarají GPO. Ani nevíš, jak rád bych to tak taky měl.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

Tak tento úžasný čistič+urychlovač má trochu problém viz. článek na root.cz.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#18 Příspěvek od ferdislav »

Uz by se dalo napsat,dlouhe roky, tenhle soft pouzivam a doporucuji jako jeden z mala,nikdy zadny problem se zasahy do os jak to delaji nektere softy a spousta uzitecnych funkci, samozrejme v rukou blba ktery se v tom stoura a nevi co dela je kazdy program nebezpecny :-)

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#19 Příspěvek od JiriTom »

Na co konkrétně to používáš ?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

@ferdislav: Vidíš to, teď můžeš díky CCleaneru na PC pořádat i dostihy :lol:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Používám ho taky a jen tento. Po vyčištění ho stejně odinstaluji, protože by tam zbytečně zavazel. Samozřejmě mám na flešce starší verzi, ale stále použitelnou i ve woknech 10.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#22 Příspěvek od Achab »

Co se týká možného odesílání dat, tak přístup k internetu mám stejně povolen jenom u programů, které to nezbytně potřebují k funkci.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#23 Příspěvek od JiriTom »

Standa99: Je to boj s větrnými mlýny. Vždy se najdou lidi, přesvědčení o užitečnosti a potřebnosti těchto čistících sraček... :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesměroval jsem sem jedno nové vlákno, mrkl na video, a opět si dělám jednu čárku pro hamburgerové ajťáky. To je ten vlevo (Jakub Čížek) - i když (pro ajťáky naštěstí) jen virtuálně, hrají to hezky. Gratuluji. :D

https://www.zive.cz/clanky/ccleaner-jes ... fault.aspx

P.S. Jakub studoval historii a geoinformatiku na Masarykově univerzitě v Brně, už při studiích ale začal pracovat jako svobodný softwarový vývojář a občasný dopisovatel několika regionálních webů. Dráhu budoucího středoškolského učitele nakonec vyměnil za roli webmastera

Nedávno tady byla debata o tom, kam po střední škole. Tady bych to vážně nedokázal odhadnout, co je vlastně hlavní obor...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

JiriTom píše:Standa99: Je to boj s větrnými mlýny. Vždy se najdou lidi, přesvědčení o užitečnosti a potřebnosti těchto čistících sraček... :)
Ano, to je tak, když si někdo plete dojmy s pojmy. Používám totiž ověřenou verzi CCleaneru a nějaký Avast bych nikomu ani nedoporučoval a že je poslední verze Cleaneru "nějak chycená"? To je ale právě problém jen těch, co tomu nerozumí a musí mít poslední verzi všeho za každou cenu.
Když už jsme u toho, umíš vůbec poradit něco lepšího na vyčištění registrů a bordelu v PC než je verze CCleaneru, která samozřejmě není tak "nějak chycená" nebo jen tak plácáš do větru?

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#26 Příspěvek od JiriTom »

Ten skoro týden starý příspěvek nebyl adresný, ale obecný. Ale pokud tě to popudilo k rýpnutí, odpovím ti protiotázkou:
Co si myslíš, že je lepší: stahovat do zařízení spoustu různého neověřeného sw, instalovat ho a spouštět a potom zase odinstalovávat "nějak", s tím, že to zanechá bordel na disku, v registrech atd ? A nebo udržovat zařízení v takovém stavu (sw, hw, zálohy dat atd.), aby nebylo nutné řešit bordel nějakými čističi s pochybným výsledkem, kde konečné řešení problémů je většinou reinstalace OS ?

Samozřejmě jsem zažil situace, kdy se pouštěl čistič. Vždy to bylo tak, že se tím dočasně uschopnilo zařízení tak, aby uživatel mohl vykopírovat svou práci a pak se stejně šlo na "new balss" OS...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

No, rýpnutí to nebylo, ale asi to tak vyznělo. Proč teoretizovat o tom, jak by si měl uživatel neznalý těchto věcí, udržovat PC? On si prostě někoho zavolá a on mu pak někod tímto CCleanerem rychle spraví PC a potom ho odinstaluje. Samozřejmě tou ověřenou verzí. Mě spíše připadá horší to, jak někdo po telefonu poradí a uživatel se pak plácá s to vaší verzí a sere si na hlavu stále více.
Podle mě tyto informace o "úpravách" jsou jen pro lidi, co tomu rozumí a vůbec ne ty laiky a tak myslím i Standa99 myslel. Je zbytečné pak hodnotit ty, co to používají a nedat jim typ na něco lepšího. To je potom fakt jen hloupé plácání do vody. Také se tomu říká, že po bitvě je každý generál. :wink:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#28 Příspěvek od serviceman »

Pozor na poslední verzi 5.43.6520

Obrázek
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od forbidden »

A dost, došla mi trpělivost. Poslední verze 5.45 byla poslední kapka. Natvrdo zapíná monitoring systému a nejde to vypnout. Po každým spuštění programu se to zase spustí. Musel bych to vždy ručně odstřelit. Mám dojem, že na co hrábne Avast, to dojebe. třeba takový AVGčko jsem myslel, že víc dojebat nejde, ale Avast mi ukázal nový možnosti. :evil:
Jako náhradu zatím zkouším toto: https://www.bleachbit.org/
Je to open source.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#30 Příspěvek od serviceman »

Zajímavé, u mě se na W8.1 chová mravně.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“