Plynový kotel Therm - možná vadné senzory?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Serifus
Příspěvky: 201
Registrován: 09 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od Serifus »

dj_rizek píše:
Serifus píše: Tohle mě dostalo :lol: :lol: :lol: Fakt je to moje deska. Čestný skautský :D
Takže ty sis dal práci při výměně relátek s přelepením štítku čárovýho kodu kterej je tam k ničemu, já bych řek že kecáš navíc Siemens tyhle relé nevyrábí víc jak 12let.

Mlžíš a prd víš, diskuze o tom že kondík je zdravej když není nafouklej dostala mě, nenapsals ani kam jsou připojený čidla, píšeš akorát nesmysly a nic kloudnýho, kromě odporu NTC si nepodal žádnou informaci.

Myslím že multimetr by to chtělo, navíc myslím že zrovna v plynovým kotli by se člověk tvých znalostí hrabat rozhodně neměl.

Pokud neznáš ani funkci NTC tak si opravdu zavolej servisáka, pokud bys otevřel dokument od kaji4 v tabulce bys viděl že 1K rozdíl nebude mít vliv na to aby to netopilo.Navíc NTC maj různý charakteristiky https://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/doku ... ploty.html
Ty jsi chudák. Deska je focená před výměnou, jak už psal fredis. Ke zbytku se nebudu vyjadřovat. S nulama se nebavím. Jestli máš potřebu se do někoho navážet, tak jdi na FB a neotravuj tady. Dej prostor někomu, kdo nemá v hlavě nasráno.

Uživatelský avatar
Serifus
Příspěvky: 201
Registrován: 09 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od Serifus »

Všechny kondíky vyměněny. Eventuální studeňáky zlikvidovány. Kaja4: Hlavně u konektorů - díky za tip. Ověřil jsem i nastavení poťáků, hlavně definovaný maximální výkon kotle a anticyklaci. Vše je v pořádku. Všechny diody, tranzistory, relátka... vše funguje, jak má.

Jedna zajímavost: Jeden z NTC jsem musel v létě vyměnit kvůli tomu, že jeden z pinů uhnil. To znamenalo i výměnu konektoru do senzoru - dal jsem si tam asi o 20 cm delší kabel s jiným konektorem na konci. Nastavený kabel má menší průřez. Podle všeho chyba vzniká na připojení tímhle nastaveným kabelem. Jěště je na to brzy, aby to byla stoprocentní příčina. Změřil jsem odpor a není o nic větší (jednotky Ohmů - na hranici chyby multimetru). Přijde mi to jako nesmysl, ale třeba mi to někdo vyvrátí. Mohlo by to být tím nastavením o pár cm jiného kabelu?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

20 cm kabelu s menším průřezem by to nemělo ovlivnit. Pokud je vše správně propájené.
Naposledy upravil(a) fredis dne 04 pro 2017, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Serifus
Příspěvky: 201
Registrován: 09 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Serifus »

Díky za reakci. Přesně tak. Přijde mi to divný. Fakt nevím, kde je příčina. Regulační deska vypadá v pořádku. Pak je tam ještě zapalovací. Ale ta je fakt jen na zapálení v jiskřišti. :?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“