Udělal jsem něco špatně?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Nakadah »

Dneska ráno klid, akorát jedna Fabia RS si to dala trochu rychleji přes kruháč v Místku. Jinak jsem žádného cypa nepotkal.

Asi to jsou nějaké vlny výskytu či co.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#47 Příspěvek od Michal22 »

Já měl po cestě do práce krásný výhled na stříbrnou Fabii, která za zatáčkou sjela z malého srázu do pole.
Asi spěchal...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#48 Příspěvek od FHonza »

Klid jak kde. Dneska jako chodec jsem potkal hned dvě (shodou okolností obě ženy). První zaparkovala přes celej přechod u školy, takže auto musely děti obcházet do hlavní silnice. To sem došel pro MěPaCha aby to vyřešil. Druhá se otáčela na světelné křižovatce do protisměru. Takže najela do chodců, co šli na zelenou. S tou sem jsem si popovídal osobně. Od tragédie, co se stala v rodině tohle nevydejchávám a nemůžu to nechat být.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#49 Příspěvek od Ruprecht »

Já jen doufám, že nikoho nenapadne přemalovat pruhy na dálnici D1 jako tady
https://mapy.cz/zakladni?x=12.9543409&y ... itch=0.246
- jako nový pruh přibývá levý. Jen ať to zůstane tak, jak to je = nový pruh je pravý. My, co jezdíme předpisově vpravo, ho teď máme pro sebe, je spolehlivě volný a nejrychlejší :)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.7969225&y ... itch=0.119
https://mapy.cz/zakladni?x=15.2184410&y ... itch=0.084
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#50 Příspěvek od Michal22 »

Můžu trochu OT z jiného soudku?
Jeli jsme před chvílí z oběda, kolega který řídil, si při odbočování zvolil pro mě trochu nezvyklou pozici (má červenou Octavii, takže červený obdelníček). Když jsem mu říkal, proč blokuje při odbočování celou ulici, tak se mě zcela upřímně zeptal, jak bych odbočoval já. Tak jsem mu řekl, že tak, abych neblokoval ostatní, kteří chtějí odbočit doprava a dávají přednost jen v jednom směru, takže mají větší možnost, že se tam vejdou (mám modré auto, takže modrý obdelníček).
Byla z toho debata na polovinu cesty zpět do práce, nějak jsem jim nedokázal vysvětlit, že je to přeci hovadina. Nejčastějším argumentem bylo to, že se takhle líp odbočuje, když si nadjede. 8O
Co vy na to?
Přílohy
Odb.jpg
(30.97 KiB) Staženo 13 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#51 Příspěvek od FHonza »

„Před odbočováním vlevo se řidič musí zařadit co nejdále vlevo v části vozovky určené pro jeho směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky.“
Takže v jednosměrce rozhodně co nejvíc vlevo. Červené auto stojí špatně.

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#52 Příspěvek od voitano »

No kdyby to byla normální ulice obousměrná, tak stejně blokujete ostatní. Oba stojí podle pravidel(která se dají ohýbat dle potřeby) Tady jde jen o to, kdo myslí i na ostatní vzadu. Pokud je třeba na hlavní větší provoz, že bude odbočování vlevo nadlouho, tak to uvolnění pro praváky je ohleduplné.. to je stejné, jako když někdo v pravém odbočovacím pruhu na semaforech nechtíce blokuje ty praváky, když on sám jede rovně.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#53 Příspěvek od Nakadah »

Neohrozit, Neomezit, Nepřekážet...bohužel málo kdo se tím řídí.

Modré auto na obrázku je správně.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#54 Příspěvek od EKKAR »

V jednosměrce zákon jednoznačně velí při odbočení doleva najet co nejvíc doleva, v obousměrce co nejblíž ke středu. Takže "kolega rudoch" je mimo mísu a páše potenciální přestupek, kterej ale nevím že by byl někdy PaChama nebo Městápem řešenej - je to prostě o tom, jakej je kdo blb a bezmozek, ale nikdo to netrestá. Samozřejmě pokud tam pojedu s vlekem, s autobusem nebo s kamiónem s návěsem, tak si nadjet musím - ale nadjíždět si s osobákem je prasákovina ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#55 Příspěvek od rnbw »

Odbocovat z jednosmerky dolava nevie vela vodicov. Najlepsie je, ked tam su skutocne vyznacene dva pruhy - jeden dolava, druhy doprava - a nejaky dement aj tak odbocuje dolava zo stredu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#56 Příspěvek od bu2520 »

to není nic proti odbočujícímu cyklistovi, který jede až ke křižovatce vpravo a pak to střihne přes celou šíři vozovky do leva. Bohužel cyklistů kteří umí odbočovat do leva je menšina.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#57 Příspěvek od EKKAR »

Příklad přímo tady od nás pod sídlištěm https://mapy.cz/s/2fa8w - výjezd na hlavní I/14, místa doslova 3 (_!_) na najetí si na prostředek při odbočování doleva na sever (do Údolí Opic) a nechání dostatečný šířky pro odbočení doprava do centra Třebový - ale v 10 z 9 případů, kdy tam přede váma někdo odbočuje doleva, tak si zásadně najede až na doraz na obrubník doprava ... Vy pak samozřejmě i když byste mohli odbočit doprava, protože zleva nic nejede, stojíte a čučíte jak cyp za ním a čekáte, až on milostivě dá přednost všem, co jedou po hlavní z prava ... Špicový je to v půl šestý ráno, když spěcháte do práce a nějakej vosel vás takhle 5 minut blokuje jen proto, že neumí odbočovat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#58 Příspěvek od p32 »

Je to pouze o tom, že řidič červeného auta neumí vůbec jezdit. Vsadím se, že když jede doprava, tak si zase najíždí ke středu. Asi bych se bál s takovým amatérem jako spolujezdec někam jezdit. Jezdí jak s náklaďákem a přitom určitě sedí v hloupé škodovce.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#59 Příspěvek od mtajovsky »

Na lepení se na zadek jsem si už cestováním po jižní spojce nějak zvykl. Co mě ale pořád vytáčí, je poslední dobou frekventovaná věc parkování v protisměru. Týpek zaparkuje v protisměru, nechá svítit světla a telefonuje nebo na něco čeká. Už se mi stalo, že místní slepice mi vjela protisměrně na mou pravou polovinu silnice ve snaze zaparkovat a zůstali jsme stát čumáky proti sobě na vzdálenost 0,5m. Nejhorší vyšlo najevo při krátké výměně vzájemných pozorností - ona si vůbec neuvědomovala, co provedla - "normálně chci zaparkovat". U nás v ulici parkuje 50% aut v protisměru a Městapo to vůbec neřeší.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#60 Příspěvek od pepik9 »

"..že nikoho nenapadne přemalovat pruhy.." Zrovna nedávno přemalovali pruhy na obchvatu G.Jeníkova, pravý průběžný, levý na směrovku. Neříkám, že je to úplně špatně, ale je to proti desetiletí zažitým zvykům. Nevím, co se to poslední dobou se značením děje, asi nastoupili noví úředníci s novým vzděláním. Nová doba!
Naposledy upravil(a) pepik9 dne 08 pro 2017, 15:10, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“