Gramo NC 440

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#76 Příspěvek od simax »

Také jsem šťastným majitelem NC 440, zatím jediné problémy byly s dotnavkou a a potenciometrem pro doladění rychlosti.Mám vložku SHURE m 75-6.Jaké s ní máte zkušenosti?Zdravím všechny příznivce tohoto stroje.P.S. Trochu jste mne vyděsili s tím rozpadajícím se talířem, musel jsem ho hned prohlédnout a zatím?! jsem nic neobjevil.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Kaca »

Talíř je také v pořádku. Potenciometr mohu vyměnit až za týden. Tento gram jsem získal nedávno a ještě ho dávám do pořádku. Já tam mám něco jako Z4s myslím že tam je JVC. Příbuzný dával tuhle SHURE taky do nějakého našeho gramce ale to už je dávno, už si nepamatuji co to bylo zač a myslím že byl velice spokojen. Myslím že ji tenkrát montoval na místo 2204 ale přesný typ té SHURE také už nepamatuji.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#78 Příspěvek od konosuke »

přenoska shure M75 do tesla NC440 plně vyhoví, měl jsem instalovanou (s dobrým výsledkem) na velmi podobném NC450. taky JVC Z4S dobrá, i cenově dostupná. ještě tak ortofon OM B5 nebo audio technica AT91, vše MM. při vyšších nárocích eliptický hrot nebo typ MC-moving coil
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
miclha
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2015, 02:00

#79 Příspěvek od miclha »

Zdravím. Mam problém s tímto strojem.
Hraje mi vždy cca hodinu potom se přestane točit a je konec. Před "dočasnou smrtí" začne jakoby hrabat a zvuk jde i do Repro. Mám jej zapojený přes DIN kabel do phono Onkyo TX NR727 + bedny Wharfedale Diamond 10.7

Asi bude špatný motor??? Děkuji za rady

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#80 Příspěvek od EKKAR »

Tohle nevypada na zavadu motoru - spis na zavadu jeho ridici elektroniky.
Napis odkud jses, treba se nekdo odtud mrkne co s tim mas.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#81 Příspěvek od konosuke »

potvrzuji co psáno výše, tohle samý dělal jeho klon NC 450 až se jednou zastavil navěky, pokud jseš z okolí Litovle šaman Zatloukal pomůže, stroj je delikátní a zasílat někde v krabici na servis riziko tuplovaný, mně pošta rozbila Lenco L-435, never more v balíku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
deathfish
Příspěvky: 46
Registrován: 25 říj 2017, 02:00

#82 Příspěvek od deathfish »

Ukořistil jsem NC440 a při prvotní údržbě jsem narazil na nějaké problémy:
1, lze nějak nastavit padání reménka? Mně to padá víc než 5 vteřin a v návodu je napsáno "skontrolujte dobu padání raménka..." ale nic o nastavení.
2, měnil jste někdo držák přenosky (headshell)? v původním tesláckém nejsou oválné otvory a proto se nedá nastavit úhel přenosky.
3, jaký používáte propojovací kabel? můžete mi doporučit vodič (dvoulinku) a jak řešíte připojení země? vyvedete z pětikolíku zvlášť vodič ?
4, máte nějaký typ na DIN 5-tikolík kde se dá dobře napájet zem? Nemyslím prostřední kolíček ale kovový obal konektoru.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#83 Příspěvek od ronoda »

řízení motoru
Přílohy
440mot.jpg
(59.44 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#84 Příspěvek od elektrosvit »

Uvedené schéma platí pro motorek M302 a starší gramofony. Novější měly SMR motorek s jednodušší elektronikou. Schéma pro druhé provedení je zde dole.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“