Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#616 Příspěvek od EKKAR »

No jo, fakt ty kráááávo!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A dole uprostřed pod tím jakoby afaltovým zálivem to vypadá jako zapaltráfko pro výbojku!!!! Masakr!!! To musí blejskat až na oběžnou dráhu - hele, že ty se chceš zalíbit Elonu Muskovi, když mu vyfotíš jeho oblíbenej sporťák na dráze????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#617 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Panel a střeva na ERS50 mi schovej
Mám ti poslat asi kompletní vrak ERS50 bez pájecího pera výměnou za ty švabochy z desek?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#618 Příspěvek od EKKAR »

Já ERSku mám, a docela i funkční, akorát mám dobitej právě čelní panel. Ale ND se hodí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#619 Příspěvek od judeware »

Kájovi:
Uschovám "aparát pro blesk" i torzo ERS50 (původně jsem ji plánoval pro sebe do rezervy, ale nevidím to optimisticky s doplněním toho chybějícího). Jinak mám současnou komerci PT-968.

Co to rádio Tesla Spider?

Tohle je ve výsledku spíš do tématu Hydropol a ostatní podvody:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0
ovšem nález předmětu v SD řadí tuto poznámku i sem. Biolampa nakonec nebyla biolampou, ale "masážní hlavicí s infra světlem (Beck)". :D Jaké infra, co tím inzerenti myslí? 8O Bylo tam 9ks normálních žárovek ("slzy" se zatavenými pájitelnými vývody) v serii přímo na 230~ a tlumivka s plechem, takže vypadala jako eletromagnet ze vzduchovacího motorku Jesan. Svítí to, vibruje to. To mělo (má) mít nějaké smysluplné využití??? :roll:

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#620 Příspěvek od Monogatari »

Smysluplné využití? Masírovat tělo vibracema a teplem :sm:
Po čase možná přibudou i elektrošoky, protože plech elektromagnetu leží přímo na přívodech 230V pro žárovky a mezi tím je jenom tvrdej papír. A to už stojí za to!
Přílohy
BECK International.jpg
(224.17 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#621 Příspěvek od sinclair »

Je až neuvěřitelný, co uměj lidi vymyslet, aby z druhejch lidí vytáhli dlouhý peníze.
Dostala se mi takhle do rukou "značková biolampa" Zepter. Ve tvarovaný rukojeti obyčejná 12V/20W reflektorová halogenka a před ní rámeček na výměnný filtry. Dole 2,4/5,5 napájecí konektor a k tomu "speciální" bílej trafoadaptér značky Zepter. K tomu kazeta se sadou filtrů různých barev, další kazeta se všelijakými masážními sračkami různých smradů.
Celej komplet je ve třech kazetách s výrazným vylisovaným logem Zepter za pouhopouhých 39.000,-Kč. No nekup to...
Mám to celý nafocený, kdyby to někoho zajímalo. Fotil jsem to kvůli následnýmu trestnímu oznámení, co ale vyšlo naprázdno, není už koho stíhat.
Dostalo se mi to do ruky kvůli zlomenýmu kablíku z adaptéru v tom napájecím konektoru.
Hleděl jsem na to jak spadlej z višně a pak se optal majitelky, jestli jí to teda pomáhá a jak.
Odpověď byla "no, někdy jo, někdy ne" a pak z ní vypadlo, že to té firmě splácí měsíčníma splátkama z důchodu..
Tak jsem jí poradil, ať aspoň používá nejvíc ty červený filtry. Ať si za ty šílený peníze aspoň prohřeje nemocný klouby IR z tý halogenky..
Vrátit to už nikomu nejde. Firma, co jí to na předváděčce před rokem prodala už neexistuje, anebo je přejmenovaná. Na smlouvě kromě toho není jediný konkrétní jméno a adresa firmy je v polorozbořený boudě na Žižkově.
Majitel účtu, na kterej posílá peníze, taky není tak jednoduše dohledatelný, bohužel to nedokázali ani flojdi - ale tak co bych čekal, žejo..

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#622 Příspěvek od starecd »

Leoši, byl jsem kdysi na jejich promo akci na Moskvě. Jednalo se právě o tyto biolampy, za 1 sadu těch filtrů chtěli pouhopouhých 10000Kč, kolik stála lampa nevím, protože jsem odešel. Nicméně masáž na koupi super a nezapomněli dodat, že spěchali z dovolené(nějaké super na jachtě)právě na tuto akci. :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#623 Příspěvek od konosuke »

tyhle a podobné zcela neúčinné capiny dost frčely tak dva-tři roky po plyšáku dokud lidé měli ňaký úspory a naivní důvěru v lepší zítřky, to bych ještě chápal ale dnes...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#624 Příspěvek od EKKAR »

sinclair píše:Ty kráávo, to je bestialita. Bleskovej elyt 800uF...
Člověče, Leošu, víš co mě napadlo (a ani jsem se tomu napadení moc nebránil...)??? Že by to mohl bejt zdroj do pyrotechnický ROZNĚTNICE - ten 800uF kondík natlučenej vibrátorem na nějakejch 300 - 500V by musel dát do elektrickejch rozbušek docela dostačující IMPULS k odpalu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#625 Příspěvek od sinclair »

Konosuku, ty úspory mají i současný důchodci, někteří i dost velký. Jináč by se nemohlo stávat, že se nějakej parchant k dědulovi vetře do kvartýru a spakuje mu tam třeba 300 litrů. Lidi, co celý život dřeli a dnes je jim třeba 80, umějí žít skromně.
Parchanti vždycky uměli být přesvědčivý a žádný starý člověk není dost opatrný - spíš je to naopak. Jsou to většinou lidi, co tento druh kriminality nikdy nezažili, ani o něm neslyšeli, takže jsou mnohdy důvěřivější, než pětiletý děcko. Nemají ani PC, ani mobil, jen třeba sousedy a noviny, pokud vůbec. Rodina na ně taky často sere, pokud se objeví, přijedou si "půjčit" peníze.
A pokud takový starý člověk navíc začne trpět zdravotními problémy, co už nejsou léčitelné, snaží se často pomoct si všelijak.
Speciálně školení prodejci od Becku, od WS a podobných firem už jim od těch desítek a stovek tisíc pomůžou..
Vítejte ve 21.století.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#626 Příspěvek od sinclair »

Kájo MOHL, ale podle mě není.
Na podobnej účel je to celý hrozně vachrlatý a odfláknutý - Ty bys na něco podobnýho spoléhal? Já teda ne..
Navíc mám dojem, že na tenhle účel je jednak kapacita zbytečně vysoká a jednak je potřeba nějakej vnější zdroj. Nebyl u kondenzátorových náhodou zdrojem induktor? Tuhle svini bys induktorem sakra těžko nabíjel.
Mám tušení, že se tam pracovalo se stovkami voltů, ale asi ne tak velkými kapacitami. A v elektrolytickým provedení je to za 3 minuty polovybitý...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#627 Příspěvek od Celeron »

No nevím, u starej vibrátorovejch blesků bývaly baterie kondíků a počet se přepínal s požadavkem na směrný číslo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#628 Příspěvek od judeware »

konosuke píše:tyhle a podobné zcela neúčinné capiny dost frčely tak dva-tři roky po plyšáku dokud lidé měli ňaký úspory a naivní důvěru v lepší zítřky, to bych ještě chápal ale dnes...
To jsem si myslel taky, ale jednak internet hovoří jinak:
http://www.zepter.cz/MainMenu/Products/ ... Range.aspx
a za další, já podobných verků v SD nacházím poměrně dost, byť nepravidelně. To byl taky jeden z důvodů proč jsem si tu hlavici domů na prozkoumání vzal (zvědavost).
Taky ve vás přetrvává schopnost přemýšlet o využití vyřazeného výrobku a jeho přeměně v něco jiného a užitečného? Něco na způsob "receptáře". :D Mě to provází od dob ZŠ - našel jsem např. torzo fénu z DDR a šup... z motorku se stala má první vrtačka DPS.

Kájovi:
(Po ověření) - ten bleskostroj má kondenzátor 800uF 500V, typ WK 705 85. Zatím nebyl čas na detailní zkoumání výrobku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#629 Příspěvek od konosuke »

bioptronová lampa od Zepterů ?! známe, známe ! byl jsem na školení k prodeji tohoto bazmeku, soráč jako ale když to slyším mám nějaké záškuby pravé ruky a šahám po smith&wesson
jo pokud přístroj zakoupí špitál či ordinace tak prosím ! nic nenamítám ale domů ? hračka omrzí přibližně za týden-dva a způsobilé leda na ohřev pelechu kočky
Naposledy upravil(a) konosuke dne 09 úno 2018, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#630 Příspěvek od sinclair »

Ale aj v tom špitálu to platíš Ty, třebaže ne tak bolestně. Ale ta kopice prachů, co s ní tak 🤐 hospodaří VZP a pár menších, se skládá hlavně z prachů nás všech.
Takže když :ignore: koupí špitál, nestane se to menší :ignore:, jen to zatáhnem rukou společnou a nerozdílnou, tož tak asi...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“