sony/Panasonic

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#16 Příspěvek od TAKJAN »

Prošel jsem snad už stovku různých odkazů, ale jak má fungovat komunikace po HDMI mezi přístroji (povely, potvrzení atd) je asi utajovaná informace. Co někdo z vás, kdo přispívají do profi TV?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

@Takjan: Zjavne to nefunguje... Fungovat to moze iba nahodou.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#18 Příspěvek od TAKJAN »

Dva roky (bez záručních oprav) to se sony fungovalo bez nejmenšího problému, takže ano, je to možné.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od TAKJAN »

Kdyby výstup DVI z grafiky byl přetížen (pracuje se s proudem, jsem načetl) tak to vůbec nespustí nebo ukončí. Ale tohle pak běží hodiny.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#20 Příspěvek od xmurgi »

Taketo riesenie s pasivnou rozdvojkou je skutocne len o nahode funguje/nefunguje. Fakt by to chcelo graf kartu s dvoma vystupmi a mas po problemoch, v ovladaci navolis primarny,sekundarny displej. Pracovnu plochu pripadne nastavis ako rozsirenu a mozes naraz pracovat a niekto iný pozerať film.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

Stačilo by tu pasivní rozdvojku vyměnit za aktivní.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Nová grafika přes tisíc, jako aktivní rozdvojka. Drahé.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Za poslednych 10 rokov ma hadam kazda grafika aspon dva vystupy.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Vždyť jo, DVI a VGA. Ale asi nebudu koukat na HD monitor přes VGA.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

Na novějších kartách vídám 2x DVI, nebo rovnou i HDMI ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#26 Příspěvek od TAKJAN »

Nechám to plavat. Televizor umí zatím všechny videoformáty, pokud něco nezvládne, spojím výstup ručně a pak zas odpojím....

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

Dneska jsem zjistil další super vychytávku. Zapnu AIMP na PC a nic nehraje. Po najetí na ikonu repráčku-vstup do SB je objevilo: TX 40E nastaveno na 37%. Ten panasonický zázrak po HDMI/DVI informoval zvukovku o tom, že je připojena TV. Ačkoliv data by měli běžet do TV, ta potvora naopak nastavila SB. Toto udělá jen ve standby, v tom polovičním. Takže ten kabel k TV nesmím zapomenout odpojovat. Takovéhle přechytré věci mne ser.....

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#28 Příspěvek od TAKJAN »

Kdo máte novější panasonic, dokážete ho vypnout do úplné STBY, tj rudá LED, nebo jen do oranžové, což má znamenat, že na nějaký impuls či něco plánovaného čeká. Vypnul jsem v menu TV už vše možné, ale nic platné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Honzo, já se přikloním k názoru, kterej už tady padnul - že ten Paňák se hádá o úrovně s tvým monitorem na tý rozdvojce videa a jedinou cestou kudy 100h0ven bude pořídit si do PC grafárnu, která bude mít 2 samostatný výstupy - a bude ti v menu Widlí ukazovat připojenou TV jako "monitor 2". Zkusím se poptat, jestli by nebylo něco použitýho a zároveň slušnýho za rozumnou cenu - dám vědět po SZ nebo sms ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#30 Příspěvek od TAKJAN »

Tohle už neřeším, Karle. Ale jak může panas. (který má přehrávat co mu grafika pošle) vnutit PC grafice, aby sdělila systému, aby jako takový zablokoval SB. To je bordel, vzpoura a vůbec. Ten paňáca mne fakt s tou chytrostí hodně se......
Edit Grafika snad přijímá jen informace o rozlišení, frekvenci a videodatech atd.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“