WAPka - jakou koupit? (přesunuto)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#31 Příspěvek od bu2520 »

patřím mezi ty kteří se dušovali, že do této firmy už nepáchnou, nicméně jsem letos dostal poukaz na gril dle vlastního výběru do jsté částky, oběhl jsem obchody a nakonec skončil u Mountfieldu. Při srovnání výbava zpracování byl o 40% levnější a to proti všem co jsem prošel a taky na vlastní oči viděl. Teď mají akci do jejich plné ceny bych nešel ani náhodou.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#32 Příspěvek od Devo70 »

Chcel by som nejakú maličkú wapku bez koliesok (potrebujem s ňou robiť aj na šikmej streche), najlepšie s celokovovým čerpadlom.

Zatiaľ mám 2 kandidátov:
- Nilfisk 105.6-5
- Michelin MPX 100(12)

Sú to síce výbehové typy, ale ide mi o životnosť.
Máte s niektorou skúsenosti, alebo by ste doporučili niečo iné?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

To budes mit jako hobbika ktery zapnes 2x za mesic, nebo to chces pouzivat kazdodenne? Je v tom obrovsky rozdil. Tahat stroj po strese mi prijde jako blbost, resi se to delsi hadici.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#34 Příspěvek od Devo70 »

Použitie iba niekoľko krát do roka. Hlavne na travertínový plot, a terasu. Ďalej betón a betónové dlaždice. Na strechu preto, lebo idem vyšpárovať komín a v špárach je mach. A ešte čistenie odpadu - upcháva sa nám odpad z kuchyne mastným sajrajtom.

U Nilfisu sú kovové koncovky na vodu a píšu o ňom, že má celokovové čerpadlo.
Michelin má tiež kovové koncovky na vodu, iné podrobnosti neviem, ale je dosť ťažká, oproti iným značkám vo svojej kategórii. (možno bude mať indukčný motor)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#35 Příspěvek od Kvicala_r »

Trochu opráším tohle téma. Nevybírali jste někdo v poslední době? Přisávání pěnidla a něco s poctivým čerpadlem/motorem i za cenu vyšší investice v rozumné míře je stravitelné.
náhledem od "oblíbeného M" nějaká PW 136 C nebo PW 146 vypadá celkem obstojně - kovové čerpadlo, slušný tlak a průtok..
Ještě třeba HEcht 326 s deklarovanou hmotností (na mall chybně 22kg!!), jinde 8 vypadá celkem slušně

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#36 Příspěvek od _luky_ »

Mám dva roky nilfisk, koupil jsem jako "rozbalenou" v sadě s hadicí na odpady, nádobkou na saponát, pár kartáčema... Já jsem spokojen. Nějakou hodinu už to u mě běželo - jenom věci kolem domu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

TAKJAN píše: Akorát nevím, kde seženem tlakáč na ty MPa pro vypínání nebo jak to provedem.
Na starejch mašinách byl bypass z výstupu do vstupu jako kuličkovej ventil s pružinou. Za chodu, pokud jsi nemačkal spoušť, nevypínal motor ale cvakal ten bypass.
Jinak tyhle vysokotlaky žerou 00 prd vody. Máme dost tvrdou vodu a tak na konci mytí auta odpojím vstupní hadici od vodovodu a strčím ji do 20l fasádního kýble s dešťovkou a ten kýbl stačí na spláchnutí celýho auta.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#38 Příspěvek od bu2520 »

mám PW136 od M cca 3 roky funguje bezvadně hlavně rotační tryska na tu nedám dopustit. Velká slabina je držák na hadici. Ten je nepoužitelný ale vážu jí smotanou k držadlu . Řekl bych za ty peníze výborná a až se nějak zásadně rozbije koupím novou. Kamarád má za 27 tisíc Karchera stareho 15 let a už měl opravy za 11 tisíc. Je slabší než ten PW136. Tak je to na ekonomické rozvaze.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od drabek06 »

Máme nějakou Bosch wapku co byla jako dárek k něčemu a 2 roky jela v pohodě. Moc se s ní nedělalo. Občas nějaký auto, terasa... Pak se jednoho dne zapla a z mašiny tekla voda a z trysky čůrek. Po rozkuchání jsem zjistil, že se tlak vody prorval skrze sešroubovaný čerpadlo. Celý to je z plastu a samozřejmě se šrouby začly hned protáčet, tak to bylo neutáhnutelný. Sem se naštval a narval jsem tam o číslo větši vruty a dotáhl to co co šlo a od tý doby je to ok. Ale sr*l sem se s tím půl odpoledne. Tím jsem chtěl říct, že bych se radši vyhnul wapkám, co maj čerpadlo celý z plastu . . .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#40 Příspěvek od bu2520 »

trochu OT. U bédy Tr. prodávají k myčce rotační kartáč za příjemnou cenu koupil jsem ho . V recenzích psali, že se málo otáčí a tak s ním pohybují jako s normálním koštětem. Měli pravdu kartáč se sotva točil. Když jsem ho vzteky odšroubovával z myčky odšrouboval jsem omylem i 5 cm nástavec se závitem. A hele tam byla normální koncovka na zahradní hadici. Připojil jsem zahradní hadicí a kartáč točí a myje jak o život, tak že nakonec dobrá koupě. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Kvicala_r píše: Ještě třeba HEcht 326
Až ti lehne, tak komunikace se servisem Hecht je rovnou na mašli. Odzkoušeno s jiným produktem...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

Od pondělka maj mít v Lidlu Parkside s kovovým čerpadlem. 2.1kW/15MPa, 10m tlakový hadice na navíjecím bubnu a samonasávací schopnost. Za necelejch 2900,- A k tomu možnost dokoupit kupu dalších cajků jako rotační kartáč na dlažbu, čistič odpadních trubek, vysokotlakou prodlužku s redukcema na jiný koncovky a chemii. Kdybych neměl jinou, asi bych pouvažoval, hlavně kvůli dýlce hadice a navíjecím bubnu pro ní. Na těch pár použití za rok by to mohlo stačit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Už jsi měl s bubnem ? Já ano . Už bych to nekupoval .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#44 Příspěvek od kejki »

Jestli je to taková, kterou už měli, tak nic na pravidelné použití, spíš ozdoba garáže.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#45 Příspěvek od Kvicala_r »

Díky za cenné nakopnutí. Takže zatím vypadá celkem pozitivně ohlas na tu 136. Zatím to nehoří, do jara času dost :lol:

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“