Funkce omezovače signálu

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

Neniu píše:...V textu se na jednom místě píše o úrovni signálu 3 V nebo 6 V, takže si myslím, že ten omezovač má být navržen na těch cca 5 V a ve schématu je nějaká chybka...
Způsob, jakým nás informuješ o tom, co se v článku píše, je poněkud subjektivní. Takže, když se zamyslíš, pak při tebou uvažované úrovni omezení 1,5V je rozkmit signálu na vstupech a výstupech právě ty 3Všš a napětí mezi oběma výstupy právě těch 6Všš.
A kde pak máš potom tu "chybku"?
:wink:

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#17 Příspěvek od Neniu »

masar píše:jakým nás informuješ o tom, co se v článku píše, je poněkud subjektivní.
To je pochopitelné, jednak to píši ze svého pohledu a druhak je ten článek takový divný. No a za třetí se to píše v místě, kde se píše i o šumu a to mne na začátku nezajímalo, takže mi to uteklo.
masar píše:A kde pak máš potom tu "chybku"? :wink:
Možná nikde, možná to tak je správně. Však o tom byl dotaz hnedka na začátku, že ta dioda sice vypadá jako špatně zapojená, ale možná je to tak schválně a mne zajímalo, jak to tedy je. Autor se zatím neozval, takže nevím.

EKKAR píše, že tu autor má zákaz vstupu, což je mi trochu proti srsti i proti zkušenosti, protože mi nedávno psal, ale vlastně to "nedávno" bylo v únoru a od té doby se mohlo ledasco změnit :)
Jsem na cestě k šípku.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“