Náběhový proud 50A 5,5kW 3F motor - zvládne 3x25B jistič?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#91 Příspěvek od sinclair »

Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:

"Budu kupovat stroj s motorem, co má pracovní proud 15A, náběh k 50A, 380V, 5,5kW, 3F.
Potřebuju ho umístit k nějaké dobré duši, ale všichni mají tak maximálně 3x25B pojistky. Četl jsem, že B pojistky zvládnou 3,5x jmenovitý proud, zvládnou náběh toho stroje?"

"Vážím si rad a upozornění, nicméně nutno říct, že je vskutku pozoruhodné, jak věštíš, kolik lidí bude mít ke stroji přístup. Když ti říkám, že pouze já, tak pouze já. Opravdu máš dojem, že do provozu, který je tvořen jedním člověkem (mnou), se bude někdo cizí vloupávat a najust bude spouštět stroj, který ani neví, k čemu je?"

Uživatelský avatar
PavelBlabla
Příspěvky: 43
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#92 Příspěvek od PavelBlabla »

Je nějaký problém pochopit to, že stroj budu obsluhovat pouze já? I přesto, že jsem to tady už xkrát opakoval? Přístupem jsem myslel to, že ke stroji nebude mít přístup nikdo, kdo by si snad myslel, že ho má nebo může používat. To přirozeně bude zajištěno.

Asi na kabel od stroje dám krytku se zámečkem, abych od vás měl pokoj :lol:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#93 Příspěvek od petrfilipi »

Štítek super, typ je jasný.
Teď si ještě nech poslat manuál (kompletní, čím větší soubor tím lepší) k měniči. Já jsem na webu skoro nic nenašel (když pominu PDFko s rozměry, které bude u instalace k ničemu).

On to někdo znalý měničů třeba zapojí i bez manuálu, ale pak ho musíš aspoň základně nastavit a k tomu je manuál výhodou, neřku-li nutností. Takový dnešní standardní měnič může mít taky 200 parametrů (i když pro základní nastavení jich potřebuješ třeba 10).

Stejně jsi odvaha, že jdeš do takovéhoto měniče (a hlavě stroje) z PRC.

Petr

Uživatelský avatar
PavelBlabla
Příspěvky: 43
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#94 Příspěvek od PavelBlabla »

Díky. Už z Číny něco mám a zatím ok. Bohužel nečínské alternativy jsou 2x tak drahé a to je sakra rozdíl. V podstatě nemám moc na výběr.

Obávám se, že čínská kvalita jde celkově nahoru - teda nemluvím o věcech, které se týkají chemie. U hraček pro děti bych se bál víc. Ale i tam se umí přizpůsobit.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#95 Příspěvek od kokun »

PavelBlabla píše:Díky. Už z Číny něco mám a zatím ok. Bohužel nečínské alternativy jsou 2x tak drahé a to je sakra rozdíl. V podstatě nemám moc na výběr.

Obávám se, že čínská kvalita jde celkově nahoru ...
Cena dolů, kvalita nahoru .... :o A v tom ses probudil :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#96 Příspěvek od keemo »

...a celý zpocený :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#97 Příspěvek od rnbw »

Cinania dodnes nevedia, ze v Europe sa pouziva 400 V a nie 380?

Menic by som kupil radsej nejaky normalny, aj pouzity.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#98 Příspěvek od palmalsport »

To : PavelBlabla
Zásadní otázka zní, pro jaké účely to budeš používat.
Pokud pro soukromé, je to v podstatě šumák.
Pokud ale pro podnikatelské, už to šumák není.
Docela bych chtěl vědět, jak to chceš zlegalizovat na naše zákony a ČSN.
Kdo dodá prohlášení o shodě a vystaví CE označení?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#99 Příspěvek od Crifodo »

sinclair píše:Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:
...
není třeba vysvětlovat něco, co nedává smysl.
Je tu čím dál víc vláken s variacemi na téma "podívejte co jsem našel prodávat u číňanů za levno, jsem z toho vyplesklej, taky jste z toho tak vyplesklí a objednáte si to taky?"
tazatel napřed něco nastíní, o čem údajně nic neví, vyžádá si na dálku konzultace, pak se jako laik rozhodne co údajně koupí a podle výsledků školení údajně nakonec nechá realizovat odborníkovi, místo aby na místě a v reálu konzultací s odborníkem začal. Odborník by třeba pro danou aplikaci ani vůbec nedoporučil měnič, protože ten je pro některé aplikace zbytečný a pro některé kombinace pohonů a kabeláže vysloveně nevhodný.
Mně to připadá jak hoax nebo PR na čínské eshopy.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#100 Příspěvek od weed_smoker »

Motory 5.5kW by neměly shodit jistič 3B25A,ale 3B20 shodí spolehlivě.Taky jsem to kdysi řešil,nejdřív prodlužovačkou a pak jsem dal přepínač 0-Y-D s kontaktama 25A,od tý doby je klid.Majitel tý pily právě výslovně frekvenčák nechtěl (je drahej,může se upíct…).Navíc takovej,co je na 380V nevydrží dlouho.Ber takovej,co má psáno 380-460V,třeba i bazarový EUROTHERMy.Pokud bys bydlel u trafačky,můžeš tam mít i 420V,aby ten nejposlednější na konci měl aspoň právě těch 380.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#101 Příspěvek od Crifodo »

výkon motoru bez znalosti ot/min a velikosti rotující hmoty nebo aspoň druhu zátěže je neúplný údaj, může být těžší rozběh motoru 3 kW s 2850 ot pro válec protahovačky s 5000 ot než velké hovado 5 kW 1440 ot s převodem do pomala.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#102 Příspěvek od sinclair »

Vše podstatné už bylo napsáno. Blablabla bude možná chtít mít poslední slovo :D, ale myslím, že už je dostatečně "zhnusen", že jsme mu jako osli neodkývali, co odkývat chtěl :D
I nad obyčejným přepínáním Y/D u některých rejžových motorů se dá nějakou tu hodinku maturovat. Aby se pak přišlo na to, že to vlastně na naší síti a jejím druhu ani nejde.
Externí měnič, zvlášť např. v prostředí truhláren /odtahy neodtahy/ je imho nebetyčná pitomost a nedivím se, že to i přes komplikace mnozí nedoporučují.
I ta hoblovka/protahovačka se do 5,5kW u motoru 1480-1min zvládnout dá, i bez měniče a na daném jističi.

Uživatelský avatar
PavelBlabla
Příspěvky: 43
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#103 Příspěvek od PavelBlabla »

weed_smoker píše:Motory 5.5kW by neměly shodit jistič 3B25A,ale 3B20 shodí spolehlivě.Taky jsem to kdysi řešil,nejdřív prodlužovačkou a pak jsem dal přepínač 0-Y-D s kontaktama 25A,od tý doby je klid.Majitel tý pily právě výslovně frekvenčák nechtěl (je drahej,může se upíct…).Navíc takovej,co je na 380V nevydrží dlouho.Ber takovej,co má psáno 380-460V,třeba i bazarový EUROTHERMy.Pokud bys bydlel u trafačky,můžeš tam mít i 420V,aby ten nejposlednější na konci měl aspoň právě těch 380.
Číňani mi řekli, že v tomto případě je jednoznačný spoleh jen na ten měnič. Nevím, je to pro mě tak trochu na blind, buď to nebo to. Každopádně, pokud bych tu měl 420V a měl bych měnič 0-380V, nebude to celkově mít jen nižší výkon? Nebo něco hrozí?

Uživatelský avatar
PavelBlabla
Příspěvky: 43
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#104 Příspěvek od PavelBlabla »

Crifodo píše:
sinclair píše:Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:
...
není třeba vysvětlovat něco, co nedává smysl.
Je tu čím dál víc vláken s variacemi na téma "podívejte co jsem našel prodávat u číňanů za levno, jsem z toho vyplesklej, taky jste z toho tak vyplesklí a objednáte si to taky?"
tazatel napřed něco nastíní, o čem údajně nic neví, vyžádá si na dálku konzultace, pak se jako laik rozhodne co údajně koupí a podle výsledků školení údajně nakonec nechá realizovat odborníkovi, místo aby na místě a v reálu konzultací s odborníkem začal. Odborník by třeba pro danou aplikaci ani vůbec nedoporučil měnič, protože ten je pro některé aplikace zbytečný a pro některé kombinace pohonů a kabeláže vysloveně nevhodný.
Mně to připadá jak hoax nebo PR na čínské eshopy.
Sice mi nějak uniká, kde jsi vzal, že to NEJDŘÍVE nekonzultuji s odborníky, než stroj koupím, nicméně samozřejmě, je to celé hoax, všechno to tu píšu jen proto, abych propagoval čínské eshopy, mám za to ranec peněz od čongů a živím tvoji paranoiu. Ježiš....

Jinak motor má prý 3400RPM.

Uživatelský avatar
PavelBlabla
Příspěvky: 43
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#105 Příspěvek od PavelBlabla »

P.S Crifodo: aha, už tomu asi rozumím, ty máš dojem, že je nejlepší si koupit 250kg stroj a až pak na místě s odborníkem řešit, jak ho vlastně spustím. Lepší, než nejdřív s odborníky řešit, jak ho spustit, než ho pořídím a než to odborníka nechám zapojit. Geniální.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“