Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#1021 Příspěvek od sinclair »

Viděl jsem ten podvozek s velkým proudovým motorem na vojenském letišti v ČB. Tahal to tahač tuším výroby Tatra, co normálně za přední podvozek tahá velká letadla, nic to s ním nedělalo.
Ale rachot to byl ohromný, žádné nízké otáčky, ten proud plynů doslova hrnul sníh i s povoleným ledem.
Výhoda byla i v tom, že to mohlo spalovat na hranu skladovatelnosti zestárlý kerosin, co do Migů kvůli bezpečnosti údajně už nesměl, což je pochopitelný - není to Čmelda za pár korun :D
V první polovině 80.let, ten dlouho skladovaný, NZ-tový kerosin po vypršení skladovatelnosti, útvaroví PHM-áci přímo z cisteren míchali 1:1 s klasickou naftou.
Prostě do nádrže v tankovišti autoparku, napustili z jedné cisterny 5m3 kerosinu, pak z jiné cisterny 5-6m3 nafty.
Vyjížděli to i tankisti, OT64 a BVP ve velkém tankovém útvaru na okraji ČB. Všude jinde /u nás v Žižkárně taky/ pak vejtřasky, malé skoty 65 a velké EC 15 a 50kVA, co byly naftové. Ty sloužily jen k napájení rušičů a kaskády RDM6 a RDM12.
Myslím si, že zainteresovaní důstojníci, se na těchto pololegálních handlech pakovali - nikdo nikdy u vojáků nedělal nic, co by mu nepřinášelo nějaký profit. Ostatně ani já ne, celé 2 roky. :D

Ostatně, útvarový PHM-ák tvrdil, že je v jeho příručce napsáno, že chemicky je letecký kerosin jen čistější, lehký petrolej s nějakým aditivem pro letecké motory.
Vojenské PV3S na něj mohly, klidně i na čistý, podle příslušné příručky standardně jezdit.
Tu příručku jsem pozorně študoval - to když nám kvůli bufíku chyběla nafta :D a bylo potřeba ji doplnit. Zpravidla až do poměru 3 díly nafty a 1 díl benzínu Normal - ušetřeným Normalem do elektrocentrál, páč jsme se vždy na někoho s větší centrálou připíchli.
Obvykle na centrálu R-140, která byla vždy poblíž, protože furt něco potřebovali, byl to dost poruchový krám.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#1022 Příspěvek od fredis »

U VÚ 3842 Přerov se do MiG 15 i MiG 21 tankoval Elerix :wink: . Za celé dva roky jsem neslyšel nic o leteckém petroleji nebo Kerosinu.. :( . VPD čistila PV3S s motorem z patnáctky který se ovládal z kabiny náklaďáku. Fungovalo to perfektně. :lol: Ale sundat v zimě plachty z mašin to neumělo :twisted: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#1023 Příspěvek od robo »

Radiopřijímač Puk, znám z dětství. Cena je teda mazec. Zkusím ho dohledat, bude byznys?

https://www.sbazar.cz/frantisekkasan/de ... 5b-funkcni

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#1024 Příspěvek od Crifodo »

robo píše:Cena je teda mazec.
tam aspoň pořád je nějaká protihodnota v podobě funkce.
Ale co plesnivá pomačkaná krabice?
https://www.sbazar.cz/ford2562/detail/2 ... reho-radia

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1025 Příspěvek od Hubert_79 »

Toho bych chtěl vidět, kdo by dal pět tisíc za ten puk.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#1026 Příspěvek od robo »

možná by šlo obal tranzistoráku puk udělat na 3D tiskárně, plošnák vyleptat a osadit. Schéma by se asi najít taky dalo. A prodávat to za dvojec :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1027 Příspěvek od kokun »

Crifodo píše:Ale co plesnivá pomačkaná krabice?
https://www.sbazar.cz/ford2562/detail/2 ... reho-radia
Tam mně něco neštymuje - na foto vidím: Tesla Karlín; 312A; 5.1.1950 a nějaké (zřejmě "výrobní") číslo.

Když zadám hledat: radio tesla 312a, tak najdu: Tesla 312A "Junior" - bakelitové radio, ovšem rok výroby: "Rok výroby/ Production: 1959/60 (Tesla Kolín, n.p.)".
V dalších odkazech je to stejné-podobné: Rok výroby/ Production: 1959/60 (Tesla Kolín, n.p.) :o :(
Pochybuji, že se v Tesle Pha - Karlín někdy nějaká rádia vyráběla. Před lety (konec 60.; 70.; atd.) v ní dělala má (stejně stará) sestřenka - v té době se tam vyráběly třeba "jazýčková relé".
Krabice není určitě od rádia! Co může pak znamenat to: 312A? :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#1028 Příspěvek od samec »

ja tam vidím KOLIN a 1850

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1029 Příspěvek od kokun »

Asi máš pravdu - ono je to v tom místě oloupané a já viděl (nwm proč?) ten Karlín :oops:
Ale s tím datem pravdu nemáš - spíš to bude 5.1.1960. Taky není pořádně poznat, jestli je to 5-ka, anebo 6-ka.
Bude to potom 5.1.1960 a je to z toho "Juniora" - to už odpovídá i době, kdy se vyráběly.
Takže krabice je skutečně od rádia - no, za dvě stovky, nekup to :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#1030 Příspěvek od pocitujlasku »

robo píše:Radiopřijímač Puk, znám z dětství. Cena je teda mazec. Zkusím ho dohledat, bude byznys?

https://www.sbazar.cz/frantisekkasan/de ... 5b-funkcni
taka limitovana edicia, ze ho ma doma polka republiky :) tiez ho mam, ale v modrom. A ja blbec som ho povodne chcel darovat.
robo píše:možná by šlo obal tranzistoráku puk udělat na 3D tiskárně, plošnák vyleptat a osadit. Schéma by se asi najít taky dalo. A prodávat to za dvojec :D
Schema je vnutri, pozri posledny obrazok :)
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#1031 Příspěvek od dvorak »

K Aukru mám praktický dotaz : Informaci o tom, že můj příhoz byl překonán, dostávám pouze na mail ? Pokud jsem on line na příslušné aukci, tak to nevidím ? Myslím poslední fázi, poslední minutu aukce. Díky.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1032 Příspěvek od workhard »

Poslední minutu si to pravidelně refreshuju, takže když mě někdo přehodí, okamžitě to vidím.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#1033 Příspěvek od dvorak »

Díky, takže na on line nic neuvidím.... Mohl bys mi prosím tedy poradit, jakým způsobem ten refresh děláš ? Také jsem uvažoval sledovat souběžně aukci a mail poštu, ale i to má pomalou odezvu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1034 Příspěvek od Hubert_79 »

Refresh děláš klávesou F5, vyzkoušej na libovolné stránce.
Taky jsem dělal to, že jsem měl na vedlejší záložce otevřenou stránku s příhozem před potvrzením - to, jak tam napíšeš částku, dáš přihodit a pak potvrdit. Tam jsem měl napsané celkem hausnumero a zbývalo kliknout na potvrdit. Vedle jsem stále pozoroval stránku s aukcí - F5 furt dokola.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1035 Příspěvek od workhard »

Normálně kolečkem v prohlížeči vlevo nahoře - znovu načíst stránku, trvá to tak dvě vteřiny. Sledovat e-mail je podle mě zbytečné.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“