Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vaříme při bastlení už tady je, jen to zapadlo, tak jsem to zvýraznil. Když to nevyhoví, založ si třeba Recepty při bastlení. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#137 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od ZdenekHQ »

Včera jsem do míchaných vajíček pro malýho přidal dětskou šunku. Tím teplem se z ní vyloučila jakási dusitanová pachuť, která mě tedy vůbec nezaujala.

Milá dostala za úkol koupit 3kg krkovičky na gril. Samozřejmě třetina z toho byla víceméně kotleta, kterou buď musím udělat "médium" - a pak ji baby nebudou chtít, že je syrová, nebo ji propeču durch a bude tvrdá a zase budou frflat.

Taky jsem chtěl po tchyni, aby rozkrojený jabko pro malýho skladovala v ledničce a ne dva dny na okně.

A tak jsem se dozvěděl, že si v poslední době pořád jen stěžuju. Jen nevím, čím jsem si to zasloužil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#139 Příspěvek od p32 »

Nestěžuj si tady furt. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#140 Příspěvek od ZdenekHQ »

Správně. Už se to učím. Ale je to dřina všechno chválit bez ohledu na stav věci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#141 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:Kurňa pánové - to jídlo....

Řeknu vám, po tomto zapomenu na všechny problémy.
Hlavně aby tě nenechali hladovýho...

http://getentrepreneurial.com/images/de ... y-cust.jpg

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#142 Příspěvek od Eleman »

:D :D :D

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#143 Příspěvek od stasek »

Už delší dobu pozoruju, že chleba se nedá jíst. Už jsme vyzkoušeli různý druhy, dokonce včera jsme 2 druhy přivezli z Rakouska a je to skoro stejnej humus jako ty naše. A přitom jeden bochníček stál 3,20 E. Jediný slušný pečivo v našem městě jsou dalamánky. Z dětství mi utkvěla v hlavě vzpomínka, kdy pekař Vaverka z vedlejší vesnice vozil po válce chleba bryčkou i do naší vsi. Vonělo to po celý dědině. I chleba za bolševika byl k jídlu. Nejde mi o peníze, chci jen pořádnej chutnej chleba. Ze zoufalství se chystám ho píct doma. Nemá někdo nějakej dobrej recept? To co se prodává v kšeftech je k jídlu maximálně první den. :(

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od AmarokCZ »

stasek: to rozhodnutí péct doma je správná volba, za třetinu ceny máš pak chleba, kterej se dá narozdíl od toho "komerčně vyráběného" sráče jíst.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od hafca »

Stasek
Chceš si koupit pekárnu nebo chceš péct v troubě? Do pekárny bych dobrý recept měl. I když, každý má asi trochu jinou chuť a představu o dobrém chlebu. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#146 Příspěvek od kejki »

Tak z pekárny je dobrý, ale není to chleba z kvásku. To je totiž docela alchymie, i když to někdo doma zvládá. Zase podle líčení táty jim stačil nátěstek od minula a bylo. Stále si slibuji, že koupím sušený kvásek a udělám to jak to má být, ale...
Osobně beru občas jen jeden druh chleba z Kauflandu a přestože si v globusu dělají vlastní a nemají dopékárnu, tak už to tam taky značně kolísá a odnaučil jsem se tam chleba kupovat. Jinak pekárna. Ale bacha na recepty, ty u pekárny jsou většinou na draka a Moulinexky často slabě pečou, ty jsou na francouzskou pšeničnou buchtu. Perfektní rady k pekárnám a pečení jsou na dama.cz
Chutná mi směs na bavorský chléb z lídlu a ze směsí to vychází cenově nejlíp. A taky jsem si kupoval chleba při cestách v Německu, ale taky musíte hledat svou chuť.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#147 Příspěvek od hafca »

Směsi jsem opustil už dávno. Je to to samé, co koupíš hotové. Hromada chemie navíc a cena taky nic moc. Ze sušeného kvásku to ani nezkoušej, nejspíš to ani nepoznáš. Jednou jsem koupil kvásek v Holešovické tržnici a nějak mi nenadchnul. Zkoušel jsem ho dělat doma, ale nějak se nevedl a tak peču bez něj a chleba je taky dobrý. Peču v pekárně a z mouky, kterou koupím v Kaufladndu. Je tam k dostání už přímo namíchaná na chleba a nemá chybu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#148 Příspěvek od keemo »

@kejki: no s tymi moulinexkami neviem,nemam pocit ze by slabo dopekala.su tam 2 telesa,jedno hore,druhe dolu. Napln az na 1,5kg chlieb...
http://domace-pekarne.heureka.sk/moulin ... -baguette/
Obvykle mam nastavenu strednu farbu kurky a je to ako z obchodu,pekne zlatiste...
Robim v tom chlieb, sladky mliecny bochnik, sladke ulitky a bagetky.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#149 Příspěvek od kejki »

Měl jsem půjčenou jinou, se spirálou dole a na dámě si stěžovalo víc lidí.

A k těm směsím - rozebral jsem složení a nic mi tam nevadí. A žitno-pšeničný chléb jen s droždím mi prostě nesedí.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#150 Příspěvek od stasek »

Jak to tak čtu, tak to vůbec není jednoduchý, chtěl jsem si koupit pekárnu, ale jak pozoruju, je to taky sázka do loterie. Tak spěchám na tu dámu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“