Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#151 Příspěvek od hafca »

Stáhni si tenhle test pekáren, třeba se tam dozvíš víc. Případně se koukni na moje stránky. Dřív jsem se s tím dost zabýval, ale skončilo to na jednom osvědčeném receptu a do dalších pokusů už se mi moc nechce.

kejki
Ono záleží taky na tom, kolik toho droždí a jaké tam dáš. A ty směsi, ty jsou různé. Většinou v nich ale mají různé přísady na lepší kynutí, aby to bylo vláčné atd. Pak je to opravdu jak průmyslový chleba a cena je taky jinde.
Všechno je to ale o tom, co preferuješ a jaká ti vyhovuje chuť. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#152 Příspěvek od stasek »

Díky za tipy, je toho strašně moc, musím to prostudovat a pak se rozhodnu.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#153 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od hafca »

Četl jsem to už dřív. A stejně se mi někteří diví, že si raděj peču sám. Když nic jiného, vím co jsem si tam dal. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#155 Příspěvek od keemo »

Suhlasim.a na rozdiel od patokov sa to da jest aj po styroch dnoch narozdiel toho cohosi z obchodu. A ak sa nezje tak sa necha vysusit a nase hlodafce (rozumej piskomili) maju na com zubale brusit :))

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#156 Příspěvek od hafca »

Já ten tvrdej, když náhodou zbyde strouhám. A pak ho použiju třeba na zahuštění guláše. Ani drobek nazmar. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#157 Příspěvek od Cust »

hafca píše:Četl jsem to už dřív. A stejně se mi někteří diví, že si raděj peču sám. Když nic jiného, vím co jsem si tam dal. :D
pokud tam dáš směs, tak si nepomůžeš a v případě vlastního receptu s kvasnicema bych se na to vy...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#158 Příspěvek od hafca »

Je to tvoje volba, mě to tak vyhovuje. Směsi už dávno nepoužívám, to jsem psal. Zkoušel jsi to, že odsuzuješ, nebo je to jen zkušenost z doslechu?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#159 Příspěvek od Cust »

Nejde mi o zkušenost. Jde o to, že ze směsi to co pečeš není chleba. A z kvasnic se taky chleba nedělá - buchty třeba jo.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od hafca »

Blbý je, že to máš nejspíš jen z agentury JPP. Kolik jsi toho upekl nebo alespoň ochutnal, že vynášíš takové kategorické soudy? Kdybys byl někde poblíž, dal bych ti ochutnat, třeba bys změnil názor.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#161 Příspěvek od Cust »

Jsem bohužel nucen žrát to čemu se říká chleba. Naštěstí se párkrát do roka objevím na jižní moravě, kde chleba ještě někde pečou.

(20 km na sever od Prahy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#162 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:Jsem bohužel nucen žrát to čemu se říká chleba. Naštěstí
Náhodou jsem zjistil, že to co se pod názvem chlébprodává v síti Penny´s za 19.80/bochník, se chlebu silně podobá a je-li to čerstvé, ani se to od něj nedá rozeznat. S domácí bůčkovou pomazánkou nebo s Valmonetem se dá zapomenout na to, že žijeme v dobé náhražek.
Smutnější je, že tradiční kysané zelí známé jako "Starokolínské Bašovo" (údajně tradičně kvašené v nádržích vytesaných ve skepech do skaního masivu) není k žrádlu, protože se tam dává dokvášet rozkvašené pseudozelí z Polska. Proč to nepěstujou na Kolínsku? Prý "qóta".

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#163 Příspěvek od kevin_mitnick »

Panove, docela hodne receptu na domaci chleb, navod na vlastni kvasek i testy pekaren najdete tady:
http://domacipekarny.dama.cz/.

Nekdy se oplati nechat se poucit od tech nasich zenskych... :wink:

Mimochodem, doma mam pekarnu Moulinex a chleba si pecu uz par let. Nejdriv jsem taky nadaval na kupovane smesi z Lidlu a delal (nekdy az zoufale neuspesne) pokusy. Pak mi znamy doporucil zdroj na perfektni chlebove smesi, ktere zena i decka miluji. Od te doby mi autak od UPS donese jednou za 2 mesice balik od bratru Slovaku a jsem maximalne spokojen.

Pokud mate nekdo zajem, kouknete sem http://mlyn-zrno.sk/. Nechci delat reklamu, ale maji i e-shop http://www.internetovypredaj.sk/index.p ... m1=4&o=122 a za rok a pul co od nich beru mouku jsem nemel duvod se nastvat...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od hafca »

Crifodo
Kysané zelí jsme si začali dělat sami. Byl jsem pesimista jako Cust v případě chleba, ale jen do vyzkoušení. Je to úplně jednoduché a chuť předčila očekávání. Recept jsem našel na netu a reprodukovatelnost je 100% i v paneláku, kde bydlím. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#165 Příspěvek od kejki »

Cust píše:Nejde mi o zkušenost. Jde o to, že ze směsi to co pečeš není chleba. A z kvasnic se taky chleba nedělá - buchty třeba jo.
Haha, vždyť si ten článek četl, Cvrčovický majitel ani nevěděl, že to jde bez droždí :(

A ano, z té směsi je to jiné, ale neudusím se drobky druhý den, jako u kupovaného. jinak dělám ten basic recept z dámy - http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24, jen přimíchám trochu žitné mouky, ale i pšeničný jde, je to vlastně jako houska.
Naposledy upravil(a) kejki dne 19 bře 2011, 10:32, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“