22 kV

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

22 kV

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://www.novinky.cz/krimi/mladik-zkou ... v0p7g.html

tak nevím, snažím se být objektivní, ale není ta dnešní mládež nějaká taková... jiná? :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

U nas na stanici tiez bezne liezli na vagony... A dost ich bolo "uspesnych", kedze sa dostali aj do novin.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Je to tak, na téhle trati je trakce 25kV střídavých, to přeskočí nato šup. (Starší stejnosměrné trakce přece jen snesly větší přiblížení, ale taky neodpouštěly ignoranci).

A že si to chtěl vyzkoušet? Ano, dnešní mládež je taková nějak jiná. Vidí to v televizi a musí zkusit, jestli nekecají.
Zejména, když jistá regionální televize inzerovala, že večer diváci uvidí sokola stěhovavého. Jenže jí nevyhovoval formát záznamu, což byla zřejmě záminka, aby si to natočili sami. Asi šlo o autorská práva, protože jinak z kdejakého formátu vysílali kdejakou pitomost. Pochopitelně, kde už byl tou dobou sokol. Tak hledali honem aspoň vycpaného po školních kabinetech, že si ho natočí ze všech stran a do večera jim ho animátoři rozpohybují. Nevím, zda se jim to povedlo, neviděl jsem zprávy...
Jak má dnešní mládež potom věřit, že trakce takhle škodí, že to na obrazovce není zase jen nějaký počítačový trik, že?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Fakt to nechápu, nejspíš jsou na fetu? neumím si představit, že někdo za střízliva bude takový d*bil nebo že si zvolí tak bolestivou a nejistou sebevraždu.
Bude z něj kri.pl, co si už nikdy bez pomoci nevytře pr.del, bude rád když mu udělají plastiku a z těch pahýlů se bude každému zvedat kufr. Bude vypadat jak Střihoruký Edward a rodiče/sociální síť ho budou mít na krku. Stálo to za to?

David2

#5 Příspěvek od David2 »

Taky trochu pøispìju k tématu... tohle pøesvìdèí každého že si tam má vlézt a zkusit šáhnout :roll: >
http://www.youtube.com/watch?v=sjCsXMGc ... ed&search= jedna ukázka lidské chytrosti

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Lidská pitomost je neuvěřitelná, taky někteří nemají asi žádný pud sebezáchovy. Nejveselejší story jsem zažil skoro na vlastní oči, teda viděl jsem následky - pracovník jisté slovenské firmy v garáži z vlnitého plechu přeléval benzín ze sudu do kýblu, byl horký letní den a ten inteligent měl zapálené číko v hubě....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

A co- ten vlnitej plech se narovnal? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Skoro... toho 🤐 to vyhodilo z boudy ven, hodilo ho to na trávník za cestou a dohromady se mu nic nestalo. Měl štěstí, že to byla malá garáž a otevřená vrata, navíc byli hasiči cca o 100m dál. Spodních 40cm boudy mělo původní lak, cca po pás byl lak ztmavlý, od pasu výše byla vrstva sazí a od výšky ramen až po strop byl holý kov. Kabely na lávkách byly zcela zuhelnatělé, byly vidět holé hliníkové dráty držené zbytky uškvařené izolace... tudyma šly kabely do ostatních garáží v řadě. Kupodivu byly ještě pár dní po uhašení některé pod napětím (!!). Známý při manipulaci s jedním vyvolal dost pěkný oblouk.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Fííííha - tomu se musely samým štěstím v letu sevřít chodidla v pěst, se docela divím, že to nesrovnalo i část okolí, von benzín umí takový hezký tlakový vlny... Kdesi jsem viděl něco podobného - koupelna v paneláku a přičinlivá mamina čistila cosi techničákem. Utěrku nacucanou jak houba přehodila přes šňůry nad vanu a vyšla z koupelny - její životní štěstí, protože vzápětí sepnul nějakej kontakt v automatce a papundeklový jádro se rozběhlo po bytě... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Taky koluje ten klasický příběh - mamina vylila do záchodové mísy benzinový čistič, vzápětí potřeboval manžel na záchod. Zapálil si cigaretu a když dokouřil, hodil pod sebe do mísy vajgl.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Lukas-Peca »

benzín raději čuchat, než pálit :hool:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Prý to nebyla ani velká rána, ale v prostředí, kde je venkovní rozvodna vvn a častá manipulace s vypínači, co je to velká rána ? Ta bouda byla stavěna dost důkladně, vlnitý plech je dost tuhý a byl ztužený zavětrováním a profily, navíc byla díky vratům vlastně z jedné strany otevřená.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

To s tou mísou znám z vojny - sloužil jsem poblíž letiště v Žatci, kde se to tradovalo ještě z doby mezků (Bf 109...) - modráky si mecháni prali v leteckým benzínu a ten pak lili do WC. Staří psi splachovali 2x - poprvé než se usadili. Leč přišel nováček, nic netušil, usadil se a zapálil si - sirku upustil mezi kolena... z hajzlíku se stal jícen sopky...
Ale moje matka se vytrestala taky - já býval zarytý chemik - jedy, žíraviny, výbušniny...prostě puberťák.... Měl jsem doma ve skříni sklínku od dětský výživy, v ní frťana petroleje a v něm kostičku tak 1x1x1cm kovovýho sodíku. Štípnutou ve škole v laborce, samozřejmě. Krom asi tak 20 - 30 dalších vzorků nejrůznějších chemikálií...
A nevím jakej PRCEK to vzal máti, prostě ji naštvalo moje pokusčení a chtěla mi to vyházet. Naneštěstí (nebo naštěstí???) první popadla tuhle sklínku a obsah vychrstla do hajzlu - my už tenkrát měli moderní mísu, ve který je pořád tak 12-15cm vody, aby exkrement žbluňknul do kapalnýho a nepřiplesknul se na porcelán. Petrák se krásně rozlil po hladině tý vody, sodík propadnul až do ní - a začal reagovat. Jak to vzkypělo, máti se nad to zvědavě naklonila, co a proč to tak prská - a VŽUUUUM - jak se to rozstřikovalo, žhavej sodík, rozprášenej petrolej a vzduch - z hajzlíku vyletěl plamen, že by se za něj nemusela stydět devítihlavá saň. Máti to ožehlo řasy, obočí i ofinu, saze vymalovaly hajzlík jak udírnu, čmoud a smrad po celým bytě - nepřejte si nikdo zažít ten VEJPRASK, kterej jsem chytil po návratu domů... Čtvrt roku jsem byl bez kapesnýho, prý na holiče a kosmetiku...
Ale od tý doby mi už nic nevzala do ruky... ani za Boha Vševědoucího ne... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

Ja vim ze se to nema, ale u pribehu EKKARA jsem se pekne zasmal . . . To u nas mamka zapomnela na plotne hrnek s maslem a pak prisla a hrnek plapolal a nenapadlo ji nic jinyho nez tam nalejt vodu. Z toho malyho rendlicku vylitl plamen jak krava, seskvaril zaclony na druhy strane mistnosti a mistnost cela cerna . . . :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

U nás se tradovala story o tom, že hoši ukradli v chemče kus sodíku velikosti vejce, zbavili ho petroleje a dali to spolužačce, že to je čistič ödpadu. Dotyčná údajně hodila sodík do mísy, spláchla a utrhlo to sifon...

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“